Notowania

giełdy
07.01.2015 12:55

Europejskie indeksy w górę. Inwestorzy spekulują o...

Inwestorzy spekulują na temat możliwego stymulowania gospodarki w strefie euro - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kryczka/iStockphoto)

W Europie na giełdach wzrosty indeksów. Inwestorzy spekulują na temat możliwego stymulowania gospodarki w strefie euro - podają maklerzy.

Przed południem podano, że inflacja w strefie euro spadła w grudniu poniżej zera w ujęciu rdr, do minus 0,2 proc. Analitycy spodziewali się minus 0,1 proc. rdr. Inflacja spadła poniżej zera po raz pierwszy od 2009 r. W listopadzie ceny konsumpcyjne w strefie euro wzrosły rdr o 0,3 procent.

_ - Znów mamy sytuację, że złe informacje to dobre informacje _ - ocenia Alex Neil, ekonomista EFG Bank w Genewie. - _ Inwestorzy mają nadzieję, że słabe dane o inflacji w strefie euro pobudzą wcześniej do działania Europejski Bank Centralny _ - dodaje.

Rano opublikowano dane o sprzedaży detalicznej w Niemczech. Sprzedaż w listopadzie wzrosła o 1,0 proc. mdm, po wzroście miesiąc wcześniej o 2,0 proc., po korekcie - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Analitycy spodziewali się wzrostu mdm o 0,2 procent.

W ujęciu rdr sprzedaż detaliczna jednak nieoczekiwanie spadła o 0,8 proc. W X sprzedaż wzrosła o 2,1 proc., po korekcie. W listopadzie oczekiwano wzrostu o 0,6 proc.

Rekordowo niskie jest w Niemczech bezrobocie. Stopa bezrobocia w grudniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,5 proc. wobec 6,6 proc. miesiąc wcześniej - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie. Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia wyniesie 6,6 proc., bez zmian.

Liczba osób poszukujących pracy spadła w grudniu o 27,0 tys., po uwzględnieniu czynników sezonowych, podczas gdy poprzednio spadła o 16,0 tys., po korekcie. Analitycy spodziewali się teraz spadku o 5,0 tys. Liczba osób bezrobotnych wyniosła w XII, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 2,841 mln.

Tagi: giełdy, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz