Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Forum Food & Friends FIZ zainwestuje 30 mln zł w krakowskie restauracje

0
Podziel się:
Forum Food & Friends FIZ zainwestuje 30 mln zł w krakowskie restauracje
bEJcrvbF

Forum Food & Friends Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, utworzony przez Forum TFI, zakończył emisję certyfikatów inwestycyjnych, osiągając zgodnie z założeniami wartość aktywów na poziomie ponad 30 mln zł. Środki zebrane od inwestorów zostaną zainwestowane w rozwijający się krakowski rynek restauracyjny, podało Forum TFI.

"Forum Food & Friends FIZ jest pierwszym funduszem na polskim rynku, który umożliwia zewnętrznym inwestorom korzystanie z turystycznego boomu, jaki od lat ma miejsce w Krakowie. Aktywa zebrane przez Forum TFI angażowane będą w rozwój sieci restauracji o wysokim standardzie, położonych w prestiżowych lokalizacjach w historycznym centrum turystycznej stolicy Polski" - czytamy w komunikacie.

Inwestorzy zewnętrzni posiadający certyfikaty funduszu mogą liczyć na zysk w wysokości nawet 6% rocznie, podkreślono.

bEJcrvbH

"Polski rynek hotelowo-restauracyjny wciąż jest jeszcze w fazie rozwoju. W ubiegłym roku wzrósł on o 2,2% w stosunku do roku poprzedniego, w tym szacunki przewidują już wzrost o 3,4%, a jego wartość - na 24,2 mld zł. Polacy z roku na rok przeznaczają bowiem coraz większe kwoty na usługi restauracyjne i hotelowe. Średnio wydatki te stanowią 2,9% naszych miesięcznych zarobków. Nadal jednak jest to dwukrotnie mniej w porównaniu do Czechów czy Słowaków, nie mówiąc już o Portugalczykach, dla których współczynnik ten wynosi 10,4%. Wszystko wskazuje więc na to, że potencjał wzrostu jest wysoki. Ponadto nasz kraj, a w szczególności Kraków, cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem ze strony zagranicznych turystów. Między innymi dzięki temu taki fundusz jak Forum Food & Friends FIZ ma szansę wypracować dla inwestorów atrakcyjną stopę zwrotu z inwestycji" - skomentował wiceprezes i dyrektor zarządzający Forum TFI Artur Rawski, cytowany w komunikacie.

Przyjęta strategia inwestycyjna opiera się na starannej selekcji lokalizacji na krakowskim Starym Mieście,stworzeniu renomowanych, wyspecjalizowanych restauracji, a następnie na ich efektywnym prowadzeniu celem osiągania stabilnego i wysokiego zysku z działalności. Odpowiedzialny za to jest partner projektu - profesjonalny podmiot prowadzący już od kilkunastu lat działalność w krakowskiej branży restauracyjnej, wyjaśniono.

Oprócz realizowania procesu inwestycyjnego Forum Food & Friends FIZ partner projektu angażuje w fundusz 15 mln zł własnego majątku i zapewni do niego regularne wpływy gotówki pochodzące z restauracji, które już funkcjonują na rynku i generują zyski.

"Zakładana stopa zwrotu Forum Food & Friends FIZ to 6% w skali roku. Ma być ona naliczana jako procent składany do kapitału wpłaconego przez inwestora na objęcie certyfikatów inwestycyjnych, który ma wracać do niego w kwartalnych transzach. Przy zakładanym kilkuletnim horyzoncie inwestycyjnym oznacza to, że inwestorzy mają szansę na wysokie, dwucyfrowe zyski z inwestycji" - czytamy dalej.

bEJcrvbN

Osiągnięcie 6% stopy zwrotu w skali roku ma umożliwiać między innymi objęcie podporządkowanych certyfikatów inwestycyjnych przez partnera projektu, których wartość sięga 50% wartości ogółu aktywów funduszu. Podporządkowanie to oznacza, że ich wykup, a więc wycofanie się partnera z inwestycji, może nastąpić dopiero po wykupieniu wszystkich certyfikatów uprzywilejowanych objętych przez inwestorów zewnętrznych.

Konstrukcja Forum Food & Friends FIZ, jak i innych funduszy do tej pory kierowanych przez Forum TFI na szeroki rynek, opiera się na automatycznych, częściowych i cyklicznych umorzeniach certyfikatów. Dzięki temu ich posiadacze co kwartał otrzymują część zainwestowanego przez siebie kapitału powiększaną każdorazowo o przynależny jej zysk, definiowany przez zakładaną stopę zwrotu. Uzyskaną w ten sposób kwotą mogą dowolnie dysponować, redukując przy tym ryzyko inwestycyjne poprzez zmniejszenie ekspozycji w danym instrumencie finansowym.

"Pierwsze wykupy certyfikatów inwestycyjnych Forum Food & Friends FIZ rozpoczną się już w pierwszym kwartale2017 r. Zarządzający przewidują, że umorzenia mogą potrwać od 4 do 5 lat - w zależności od dynamiki rynku - choć spodziewają się, że potrwa to znacznie krócej" - podsumowano w komunikacie.

Forum TFI jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, funkcjonującym na rynku od 10 lat. Specjalizuje się w tworzeniu i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, w tym funduszami dedykowanymi.

bEJcrvci
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)