Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GDDKiA rozpocznie wkrótce II etap przetargu na Zachodnią Obwodnicę Łodzi

0
Podziel się:
GDDKiA rozpocznie wkrótce II etap przetargu na Zachodnią Obwodnicę Łodzi

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w najbliższych dniach zaprosi wykonawców do składania ofert na dwa odcinki realizacyjne w ramach budowy Zachodniej Obwodnicy Łodzi, zapowiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Łączny szacowany koszt inwestycji wynosi blisko 1,8 mld zł.

"Decyzja nie była łatwa, ponieważ limit funduszy na inwestycje drogowe wynosił 107 mld zł, a potrzebujemy blisko 200 mld zł. Wielokrotnie rozmawialiśmy z premierem Piotrem Glińskim oraz parlamentarzystami i w końcu znaleźliśmy rozwiązanie, by zbudować S14. Dzięki tej drodze Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce z w pełni ukończonym systemem obwodnic" - powiedział Szmit, cytowany w komunikacie.

Podpisanie umowy z wykonawcami planowane jest w połowie 2017 r., dzięki czemu oddanie obydwu odcinków do użytku będzie możliwe w 2020 r., podano również.

GDDKiA ogłosiła wcześniej przetarg ograniczony na budowę drogi ekspresowej S14 dla następujących odcinków:

- odcinek I - od węzła Łódź - Lublinek do węzła Łódź - Teofilów (z węzłem) o długości 12,06 km.

- odcinek II - od węzła Łódź - Teofilów do drogi krajowej nr 91 w Słowiku (wraz z włączeniem do autostradowego węzła Emilia) o długości 16,34 km, przypomniano.

Wojewoda Łódzki wydał już ostateczne decyzje zezwalające na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obydwu odcinków. Droga domknie obwodnicę Łodzi złożoną z odcinków autostrad A1 i A2 oraz drogi S8 i właśnie odcinka S14. Realizowany odcinek znacząco wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców Łodzi, Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego i Aleksandrowa Łódzkiego, podsumowano w informacji.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)