Notowania

finanse
29.09.2017 13:01

GetBack połączy się z EGB Investments, liczy na efekty synergii

Podziel się
Dodaj komentarz

GetBack zamierza połączyć się z przejętą w sierpniu br. spółką zarządzania wierzytelnościami EGB Investments, podał GetBack. Celem jest osiągnięcie efektów synergii i obniżenie kosztów działania.  

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z nabycia akcji EGB Investments. Udało nam się nabyć jedną z najstarszych spółek z branży zarządzania wierzytelnościami w Polsce. Dzięki transakcji zyskujemy dostęp do znaczącej wartości aktywów, kompetentnego oraz doświadczonego zespołu, a także rozległego doświadczenia i know-how operacyjnego" - powiedział prezes Konrad Kąkolewski, cytowany w komunikacie.

Według niego, GetBack uzyskuje również dostęp do bardzo cennej wiedzy o zachowaniach płatniczych dłużników w Polsce w okresie ostatnich 20 lat.

"Ponadto poszerzamy listę obsługiwanych funduszy zewnętrznych, które do tej pory pozostawały klientami EGB Investments" - dodał Kąkolewski.

Zarząd GetBack poinformował jednocześnie o rozpoczęciu negocjacji w sprawie połączenia poprzez przejęcie GetBack (jako spółki przejmującej) z EGB Investments (jako spółką przejmowaną). Negocjacje mają się toczyć w ramach dwustronnych spotkań pomiędzy zarządami zainteresowanych spółek, dodano dalej.

Według GetBack, połączenie z EGB Investment może przynieść synergie przychodowe oraz kosztowe.

"Zaliczyć do nich należy wymianę najlepszych praktyk oraz know-how, co przełoży się zdaniem zarządu Getback na zmianę krzywych spłacalności aktywów pozostających dotychczas w zarządzaniu EGB Investments, a następnie na wzrost odzysków z tych portfeli wierzytelności. półki identyfikują również dużą przestrzeń do osiągnięcia znaczących synergii kosztowych związanych z oszczędnościami wynikającymi z optymalizacji procesów wewnętrznych, ograniczenia kosztów zewnętrznych oraz kosztów finansowania" - czytamy także. 

Wcześniej GetBack przeprowadził przymusowy wykup 81 158 akcji spółki EGB Investments posiadanych przez akcjonariuszy mniejszościowych po cenie 16 zł za jedną akcję. Dokonany wykup był ostatnim etapem działań mających na celu nabycie wszystkich akcji EGB Investment zapoczątkowanych w dniu 7 sierpnia 2017 r., w którym GetBack nabył poza obrotem giełdowym 12,973 mln akcji EGB Investments, reprezentujących 99,38% kapitału zakładowego spółki. W wyniku opisanych powyżej działań GetBack S.A. posiada obecnie 13.054.000 akcji EGB Investments S.A. reprezentujących 100% jej kapitału zakładowego, podano także.

Zarządy GetBack i EGB Investments poinformowały, że podjęły dzisiaj odpowiednie uchwały dotyczące połączenia podmiotów.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W czerwcu 2016 r. konsorcjum funduszy private equity nabyło 100% akcji GetBack od podmiotu z grupy kapitałowej Idea Bank. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz