Notowania

chemia
30.11.2017 10:20

GLG Pharma LLC wraz z partnerami rozwija system spersonalizowanej terapii

GLG Pharma LLC, amerykańska spółka biotechnologiczna będąca większościowym akcjonariuszem GLG Pharma S.A., wraz z Skyline Medical Inc. oraz Helomics Corporation - amerykańskimi firmami działającymi w obszarze diagnostyki medycznej - ogłosiły rozpoczęcie strategicznej współpracy, poinformowała GLG Pharma. Porozumienie ma na celu połączenie technologii spółek w celu opracowywania spersonalizowanej terapii oraz testów diagnostycznych skierowanych do pacjentów z nowotworem jajnika oraz piersi.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Opracowana przez GLG technologia Cell Capture, Culture and Screening (tłum. system wychwytywania, hodowli oraz analizy komórek) pomaga izolować próbki płynów otrzewnowych pobranych od pacjentów, które mogą zawierać m.in. komórki rakowe - również macierzyste. Z kolei współpracujący już wcześniej partnerzy Skyline-Helomics są właścicielami zaakceptowanego przez FDA (US Federal and Drug Administration) systemu Streamway - urządzenia przeznaczonego do automatycznego usuwania płynów medycznych (funkcja direct-to-drain) - oraz platformy diagnostycznej ChemoFx, która umożliwia szybki i efektywny kosztowo dobór terapii farmakologicznej" - czytamy w komunikacie.

Nawiązana współpraca oparta będzie o system Streamway, który zostanie rozbudowany o mechanizm gromadzenia płynów otrzewnowych w oparciu o system wychwytywania, hodowli oraz analizy GLG. Następnie personel medyczny będzie miał możliwość przetworzenia zebranych informacji oraz wysłania ich do firmy Helomics w celu dalszej oceny przy użyciu platformy ChemoFx, podano również.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani nowymi możliwościami, które otwiera nam ta współpraca. Dzięki wspólnej kooperacji możemy wykorzystać istniejące już technologie, aby umożliwić jak najbardziej precyzyjny dobór terapii dla pacjentek zdiagnozowanych z nowotworem piersi i jajnika. Oznacza to nie tylko możliwość szybszego działania i redukcji kosztów leczenia, ale także możliwość zaspokojenia realnych diagnostycznych potrzeb onkologów i pacjentów" - powiedział COO GLG Pharma LLC oraz wiceprezes GLG Pharma Richard Gabriel, cytowany w materiale.

GLG Pharma S.A. jest polską spółką zależną od amerykańskiej firmy GLG Pharma LLC, zajmującą się rozwojem zaawansowanych terapii onkologicznych. Firma posiada światową licencję na opracowanie i wprowadzenie na rynek farmaceutyków opartych o białka STAT3. Inhibitory STAT3 uważane są obecnie za jedną z najbardziej obiecujących technologii w leczeniu wielu nowotworów oraz innych chorób hiperproliferacyjnych. Technologia GLG Pharma jest chroniona przez sześć amerykańskich patentów oraz dwa międzynarodowe. Od 2015 r. GLG Pharma S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz