Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
19.12.2017 08:45

Global Cosmed Group nabył 25% udziałów Global Cosmed Group w Hamburgu

Global Cosmed Group w Jaworze nabył 25 000 udziałów w Global Cosmed Group w Hamburgu tj. 25% jej kapitału zakładowego o wartości nominalnej 1 euro każdy i łącznej wartości nominalnej wynoszącej 25 000 euro, po cenie 7,18 mln zł, podała spółka. Tym samym Global Cosmed Group posiada 100% udziałów niemieckiej spółki zależnej. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Do nabycia udziałów przez jednostkę zależną doszło na podstawie umowy o przeniesienie udziałów zawartej z dotychczasowym właścicielem tych udziałów - Arturem Rafaelem Mielimonka, członkiem zarządu emitenta, w dniu 18.12.2017 r" - czytamy w komunikacie.

Udziały zostały nabyte w zamian za 3 478 568 nowo wyemitowanych akcji imiennych serii B w kapitale zakładowym Global Cosmed Group S.A., uprzywilejowanych w ten sposób, że na jedną akcję tej serii przypadają dwa głosy na walnym zgromadzeniu spółki, o wartości nominalnej 1 zł każda, podano również.

"Po rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego w Global Cosmed Group S.A., Pan Arthur Mielimonka będzie posiadał 3,69% akcji w kapitale zakładowym tej spółki" - czytamy dalej.

Global Cosmed Group posiadała 75% udziałów w spółce Global Cosmed Group. Po zawarciu transakcji posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki. Zarazem Global Cosmed Group GmbH posiada obecnie 100% udziałów w spółkach zależnych Global Cosmed GmbH z siedzibą w Hamburgu i Global Cosmed International GmbH z siedzibą w Hamburgu.

Oferta grupy kapitałowej Global Cosmed obejmuje produkty brandowe tworzone przez Global Cosmed Group SA oraz marki prywatne wyprodukowane na potrzeby klientów przez Global Cosmed. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz