Notowania

pgn
02.02.2016 09:17

Grupa PGNiG złożyła pozew przeciw Gazpromowi

Postępowanie będzie toczyć się przed Trybunałem Arbitrażowym z siedzibą w Sztokholmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PGNiG)

Grupa PGNiG złożyła pozew przeciwko Gazpromowi. Postępowanie będzie toczyć się przed Trybunałem Arbitrażowym z siedzibą w Sztokholmie.

"Złożenie pozwu stanowi element rozpoczętego 13 maja 2015 roku przez PGNiG postępowania arbitrażowego w sprawie zmiany warunków cenowych kontraktu długoterminowego na zakup gazu ziemnego z dnia 25 września 1996 roku" - czytamy w komunikacie.

Działania prowadzone przez PGNiG mają na celu dostosowanie kontraktu długoterminowego sprzed 20 lat do obecnej sytuacji na europejskim rynku gazu ziemnego.

Szczegółów pozwu PGNiG nie ujawnia z uwagi na poufny charakter postępowania arbitrażowego. "Postępowanie arbitrażowe nie wyklucza możliwości prowadzenia rozmów na poziomie handlowym pomiędzy stronami i osiągnięcia porozumienia" - podkreśla spółka.

PGNiG jest jedną z największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Jej kapitalizacja sięga 30 mld zł. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz