Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
CD Projekt ma partnera. Kanadyjskie studio dołączy do produkcji Cyberpunka

CD Projekt ma partnera. Kanadyjskie studio dołączy do produkcji Cyberpunka

Kadr z krótkiego filmu zapowiadającego najnowszą grę polskiego studia. Fot. CD Projekt
Kadr z krótkiego filmu zapowiadającego najnowszą grę polskiego studia.

CD Projekt RED nawiązał strategiczną współpracę z kanadyjskim studiem deweloperskim Digital Scapes, którego członkowie tworzyli wcześniej m.in. "Warhammer 40,000". Razem będą pracować nad wyczekiwanym na całym świecie tytułem "Cyberpunk 2077".

- Cyberpunk 2077 to najambitniejszy projekt w naszej historii. Jestem przekonany, że nowe pokłady talentu, doświadczenia i wiedzy technicznej, które wnosi zespół Digital Scapes przyniosą nam wiele korzyści. Wspólnie będziemy pracować nad tym, aby gra stała się sukcesem zarówno od strony kreatywnej, jak i technologicznej - komentuje Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projektu.

Zadowolenia nie kryją też przedstawiciele Digital Scapes. Marcin Chady, szef studia, podkreśla, że CD Projekt tworzy przełomowe gry role-playing.

Czytaj więcej: CD Projekt ogłasza premiery dwóch gier. Akcje spółki idą w górę

Digital Scapes to studio deweloperskie specjalizujące się w tworzeniu gier z kategorii AAA multiplayer. Zajmuje się również produkcją narzędzi do tworzenia gier oraz dostarczaniem rozwiązań korzystających z obliczeń chmurowych. Członkowie zespołu brali udział w pracach nad takimi grami jak: Company of Heroes, Warhammer 40,000, Dying Light oraz Prototype.

Cyberpunk 2077. Nowy projekt twórców "Wiedźmina"


To kolejna umowa o współpracy z zagranicznym partnerem w kontekście produkcji i przyszłej sprzedaży Cyberpunka. W ubiegłym tygodniu CD Projekt ogłosił porozumienie z Warner Bros. Gigant będzie dystrybuował grę w USA, Kanadzie i Meksyku.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gry, cd projekt, cdr, cyberpunk, digital scapes
Gry
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Maq
2018-10-09 12:29
Co ciekawe kanadyjskie Digital Scapes w rzeczywistości należy do innego Polskiego studia - Techlandu.
Czas wyprzedzać fakty !!!!
2018-10-09 11:28
Obserwuj BIOTON !!!. Byki nie śpią !!!