Notowania

gry
09-10-2018 (09:18)

CD Projekt ma partnera. Kanadyjskie studio dołączy do produkcji Cyberpunka

CD Projekt RED nawiązał strategiczną współpracę z kanadyjskim studiem deweloperskim Digital Scapes, którego członkowie tworzyli wcześniej m.in. "Warhammer 40,000". Razem będą pracować nad wyczekiwanym na całym świecie tytułem "Cyberpunk 2077".

Podziel się
Dodaj komentarz
(CD Projekt)
Kadr z krótkiego filmu zapowiadającego najnowszą grę polskiego studia.

- Cyberpunk 2077 to najambitniejszy projekt w naszej historii. Jestem przekonany, że nowe pokłady talentu, doświadczenia i wiedzy technicznej, które wnosi zespół Digital Scapes przyniosą nam wiele korzyści. Wspólnie będziemy pracować nad tym, aby gra stała się sukcesem zarówno od strony kreatywnej, jak i technologicznej - komentuje Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projektu.

Zadowolenia nie kryją też przedstawiciele Digital Scapes. Marcin Chady, szef studia, podkreśla, że CD Projekt tworzy przełomowe gry role-playing.

Digital Scapes to studio deweloperskie specjalizujące się w tworzeniu gier z kategorii AAA multiplayer. Zajmuje się również produkcją narzędzi do tworzenia gier oraz dostarczaniem rozwiązań korzystających z obliczeń chmurowych. Członkowie zespołu brali udział w pracach nad takimi grami jak: Company of Heroes, Warhammer 40,000, Dying Light oraz Prototype.

Cyberpunk 2077. Nowy projekt twórców "Wiedźmina"

To kolejna umowa o współpracy z zagranicznym partnerem w kontekście produkcji i przyszłej sprzedaży Cyberpunka. W ubiegłym tygodniu CD Projekt ogłosił porozumienie z Warner Bros. Gigant będzie dystrybuował grę w USA, Kanadzie i Meksyku.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gry, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2018

MaqCo ciekawe kanadyjskie Digital Scapes w rzeczywistości należy do innego Polskiego studia - Techlandu.

09-10-2018

Czas wyprzedzać fakty !!!!Obserwuj BIOTON !!!. Byki nie śpią !!!

Rozwiń komentarze (2)