Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GUS: Najlepsza koniunktura w sekcji finanse i ubezpieczenia w styczniu

0
Podziel się:
GUS: Najlepsza koniunktura w sekcji finanse i ubezpieczenia w styczniu
bELyDJrF

Najbardziej pozytywne opinie spośród badanych rodzajów działalności usługowej w styczniu 2017 r. formułują jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

W styczniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie plus 8,2 (przed miesiącem plus 3,9). Poprawę koniunktury odnotowuje 17,7% badanych firm, a jej pogorszenie - 9,5% (w grudniu odpowiednio 15% i 11,1%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W styczniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji zakwaterowanie i gastronomia kształtuje się na poziomie plus 2,6 (przed miesiącem minus 6). Poprawę koniunktury odnotowuje 13,3% badanych firm, a jej pogorszenie - 10,7% (w grudniu odpowiednio 9,4% i 15,4%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

bELyDJrH

W styczniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji informacja i komunikacja kształtuje się na poziomie plus 18,1 (przed miesiącem plus 16,4). Poprawę koniunktury odnotowuje 24,3% badanych firm, a jej pogorszenie - 6,2% (w grudniu odpowiednio 23,1% i 6,8%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W styczniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa kształtuje się na poziomie plus 29 (przed miesiącem plus 25,9). Poprawę koniunktury odnotowuje 32,7% badanych firm, a jej pogorszenie - 3,7% (w grudniu odpowiednio 30,1% i 4,2%). Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

bELyDJsi
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)