Notowania

wph
28.04.2016 11:28

Haitong Bank wycenił akcje Wirtualnej Polski. Ile warte?

Zobacz najnowszą rekomendację analityków.

Podziel się
Dodaj komentarz

Portugalski bank rekomenduje kupno akcji WP, wyceniając jedną na ponad 55 zł. Wskazuje pięć powodów, dla których notowania firmy powinny rosnąć w przyszłości.

Portugalski Haitong Bank rozpoczął wydawanie rekomendacji dla akcji Grupy Wirtualna Polska. Z raportu wynika, że jedna sztuka warta jest 55,7 zł, czyli blisko 13 zł więcej niż wynosi obecny kurs na warszawskiej giełdzie. Tym samym potencjał do wzrostu wynosi ponad 25 proc., co skutkuje zaleceniem "kupuj" ze strony analityków.

Tegoroczne notowania akcji Wirtualnej Polski

"Wirtualna Polska ze swoimi różnymi usługami online, oferuje atrakcyjny zestaw elementów wspierających długoterminowy wzrost - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

Haitong Bank wymienia pięć najważniejszych elementów. "Po pierwsze, jest to prowadzenie działalności na organicznie rosnących rynkach mediów i reklamy, z zaangażowaniem w ich najszybciej rozwijające się kanały, takie jak internet, telewizja i radio. Po drugie, dywersyfikacja modelu biznesowego w kierunku mniej cyklicznego, a także jeszcze szybciej rosnącego handlu elektronicznego" - czytamy w raporcie.

Zdaniem analityków portugalskiego banku, atutem firmy jest również czwarta co do wielkości baza rzeczywistych użytkowników w Polsce, na poziomie 18,1 mln osób oraz szerokie portfolio usług tematycznych. Ma to umożliwiać zarabianie dzięki efektowi skali i korzystanie z premii lidera, co widać po rosnącym średnim przychodzie na użytkownika (ARPU).

"Czwarty powód wspierający długoterminowy wzrost spółki to model biznesowy umożliwiający generowanie wysokich środków pieniężnych, który umożliwia spółce finansowanie dalszego wzrostu w obszarze połączeń i przejęć oraz przyzwoite dywidendy. Po piąte, stabilny zarząd, w którego skład wchodzą założyciele i główni akcjonariusze Wirtualnej Polski" - podaje Haitong Bank.

W raporcie bank pisze o atrakcyjnej wycenie dające Wirtualnej Polsce profil wzrostu i generowania środków pieniężnych EV/EBITDA na 2016E/17E na poziomie 10,4/8,8x - z dwucyfrowym dyskontem do globalnych spółek porównywalnych w branży internet/e-handel, według prognoz konsensusu Bloomberga.

_ Wirtualna Polska jest właścicielem portalu money.pl. _

Tagi: wph, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz