Notowania

rynek spożywczy
24.05.2016 12:35

IMC przeznaczyła ponad 108 tys. ha pod uprawy typu jare

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 24.05.2016 (ISBnews) - Grupa IMC zakończyła siew upraw jarych. W tym sezonie pod tego typu uprawy przeznaczyła ponad 108 tys. ha, poinformowała spółka. Największą część w areale zajęła kukurydza, która została zasiana na powierzchni 71 tys. ha, podano także.

"Wiosenna kampania siewna w 2016 charakteryzowała się w IMC kilkoma technologicznymi nowościami, pozytywnie wpływającymi na koszt produkcji i potencjalną wydajność posadzonych upraw. Po pierwsze, w trakcie tegorocznych zasiewów wyposażyliśmy dziesięć nowych dozowników Horsch Maestro w oprogramowanie Section Control. Pozwoliło ono znacząco zwiększyć jakość zasiewów i o 3-5% zmniejszyć wykorzystanie materiału siewnego" - powiedział dyrektor ds. produkcji Vladislav Lavrinenko, cytowany w komunikacie.

Tradycyjnie największą część w areale zajęła kukurydza, która została zasiana na powierzchni 71 tys. ha. Około 25 tys. hektarów przypadło na słonecznik, a 6,4 tys. ha na soję. Na pozostałej części posadzono ziemniaki (634 hektarów) i uprawy paszowe (ok. 5 tys. ha), podano także.

"Rozszerzyliśmy powierzchnię zasiewów kukurydzy z udziałem kompleksowego nawożenia. W ten sposób zostało posadzone ok. 70% kukurydzy. Kontynuujemy również ulepszanie technologii uprawy soi. W tym sezonie zwiększyliśmy jej jakość dzięki nowym dozownikom Horsch Pronto 9 DC, które IMC zakupiła jesienią ubiegłego roku specjalnie w celu rozwoju produkcji soi. Dodatkowo, wykorzystaliśmy gatunki soi wyłącznie z kanadyjskiej i australijskiej selekcji" - dodał Lavrinenko.

Jesienią 2015 roku IMC posadziła 15,4 tys. ha pszenicy ozimej, która obecnie znajduje się w dobrym i zadowalającym stanie, podano także.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz