Notowania

finanse
08.06.2017 15:18

ING Bank Śląski wprowadził wpłaty BLIKIEM we wpłatomatach 

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 08.06.2017 (ISBnews) - Od czerwca klienci ING Banku Śląskiego mogą wpłacać pieniądze na swoje konto BLIKIEM we wpłatomatach ING. Bank planuje także zaoferować tę usługę w sieci urządzeń Planet Cash, podał bank.

"ING Bank Śląski rozpoczął pilotaż wpłat w 40 urządzeniach w oddziałach. Następnie bank stopniowo będzie udostępniał możliwość wpłaty BLIKIEM na inne urządzenia banku, a także na urządzenia Planet Cash znajdujące się przy oddziałach" - czytamy w komunikacie.

Bank oferuje także rozszerzenie funkcjonalności BLIK na otwarte konta oszczędnościowe dla klientów indywidualnych. Warunkiem jest posiadanie bankowości internetowej i korzystanie z aplikacji mobilnej.

Od kwietnia br. klienci ING mogą dokonywać błyskawicznych i bezpiecznych płatności BLIKIEM w internecie bez wpisywania kodu w trakcie płatności. Przy dokonywaniu transakcji BLIKIEM online klient otrzymuje zaproszenie do zapamiętania sklepu. Po jego akceptacji, przy kolejnej transakcji wystarczy wybrać BLIKA i zatwierdzić płatność na swoim telefonie.

Na koniec marca 2017 roku klienci ING dokonali blisko 520 tys. transakcji BLIKIEM, z czego 280 tys. to transakcje w internecie.

BLIK to powszechny system płatności mobilnych udostępniony przez spółkę PSP, której udziałowcami jest sześć polskich banków (Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, oferujący usługi również pod marką Orange Finanse, a także PKO Bank Polski i Inteligo).

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz