Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
24.04.2018 16:19

JLL: Transakcje na rynku nieruchomości handlowych mogą sięgnąć 3 mld euro w br.

Wartość transakcji inwestycyjnych w sektorze nieruchomości handlowych ma szansę osiągnąć 3 mld euro w 2018 r., po tym jak w I kw. br. przekroczyła 1,7 mld euro, poinformowała dyrektor w dziale rynków kapitałowych nieruchomości handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej firmy JLL Agnieszka Kołat.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Całkowita wartość transakcji inwestycyjnych w sektorze nieruchomości handlowych w I kwartale przekroczyła 1,7 mld euro, co jest historycznie najlepszym otwarciem roku. Biorąc pod uwagę liczbę i wartość toczących się transakcji oraz dostępność produktu, sektor handlowy ma szansę na wynik sięgający 3 mld euro w całym 2018 r. Byłby to rezultat o miliard euro wyższy, niż zarejestrowany w 2017 r. i najlepszy w historii polskiego rynku" - powiedziała Kołat, cytowana w komunikacie.

Największą transakcją zamkniętą w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2018 roku była sprzedaż przez ARES/AXA/Apollo Rida portfolio 28 nieruchomości handlowych za około miliard euro na rzecz konsorcjum zarządzanego przez Griffin Real Estate. Z kolei największą pojedynczą transakcją był zakup Galerii Katowickiej przez malezyjski fundusz EPF od Meyer Bergman.

Obecne stopy kapitalizacji dla wiodących centrów handlowych w Polsce wynoszą 4,9%, a dla najlepszych parków handlowych ok. 7%, podano także.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz