Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

JSW szacuje straty z tytułu akcji strajkowej

0
Podziel się:

Spółka odnotowała 659,07 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 77,26 mln złotych straty rok wcześniej.

JSW szacuje straty z tytułu akcji strajkowej
(JSW/materiały prasowe)
bELvwtVN

Spółka podała, że strata na wyniku wyniosła 98,8 mln zł, a utracone korzyści szacowane są na 5,2 mln zł.

Pod koniec lutego związki zawodowe z Jastrzębskiej Spółki Węglowej zakończyły formalnie akcję protestacyjno-strajkową trwającą od 28 stycznia.

Oszczędności wynikające z porozumienia zarządu z Międzyzwiązkowym Komitetem Protestacyjno-Strajkowym wyniosą łącznie ok. 514,5 mln zł w latach 2015-16.

bELvwtVP

Jastrzębska Spółka Węglowa odnotowała 659,07 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 77,26 mln zł zysku rok.

JSW podała, że przez cały ubiegły rok grupa zmagała się z najniższymi od lat cenami swojego głównego produktu, którym jest węgiel koksowy. W całym 2014 roku średnia cena sprzedaży węgla była o jedną ósmą niższa niż rok wcześniej.

W pierwszej połowie 2015 roku spodziewany jest dalszy spadek poziomu cen, odreagowanie notowań surowca przewidywane jest na drugą połowę roku.

- W ubiegłym roku otoczenie makroekonomiczne, na które nie mieliśmy żadnego wpływu, wyjątkowo nam nie sprzyjało. Ceny węgla koksowego - i tak już niskie - kontynuowały spadek. Naszą odpowiedzią musiało być rozpoczęcie wdrażania w spółce szeroko zakrojonych zmian po stronie kosztowej. Mamy pełną świadomość, że to dopiero początek drogi, ale mamy nadzieję na sprawne wprowadzenie w życie ustaleń wypracowanych ze stroną społeczną - powiedział p.o. prezesa JSW Jerzy Borecki, cytowany w komunikacie.

bELvwtVV

Rok 2014 zapoczątkował proces głębokiej restrukturyzacji całej grupy kapitałowej JSW, zwłaszcza w sferze optymalizacji kosztów, obciążających wyniki spółki oraz ściślejszego powiązania systemu wynagradzania z wydajnością.

"Ten program jest kontynuowany w 2015 roku, aby zagwarantować spółce stabilny rozwój, utrzymać miejsca pracy, a poprzez optymalną politykę inwestycyjną zapewnić nowe fronty robót na kolejne lata" - czytamy także.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej.

bELvwtWq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)