Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KIG współorganizuje misję gospodarczą do Iranu 3-6 marca br.

0
Podziel się:
KIG współorganizuje misję gospodarczą do Iranu 3-6 marca br.

Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Ambasadą RP w Teheranie, Ambasadą Iranu w Polsce oraz Irańską Izbą Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz Polsko-Irańską Izbą Gospodarczą organizuje w terminie 3-6 marca 2017 r. misję gospodarczą do Iranu, podała KIG.

"Misja jest kontynuacją wydarzeń promocyjnych, które KIG organizuje cyklicznie w Iranie i w Polsce w ramach programu Go IRAN z udziałem irańskich partnerów, w tym Irańskiej Izby Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz irańskich regionalnych izb gospodarczych" - czytamy w informacji.

W programie pobytu misji w Iranie zaplanowane są dwa fora gospodarcze w Teheranie i w Qazvin, prężnym ośrodku przemysłowym w północnej części kraju oraz spotkania b2b między polskimi a irańskimi przedsiębiorcami.

"Celem misji jest umożliwienie przedsiębiorcom polskim nawiązania kontaktów z partnerami irańskimi oraz ułatwienie dostępu do rynku, który z powodu zniesienia międzynarodowych sankcji stwarza nowe szanse dla naszych firm" - czytamy dalej.

KIG podkreśla, że Iran ma szczególne znaczenie dla Polski - jest głównym partnerem gospodarczym w regionie Bliskiego Wschodu, a także jednym z najbardziej stabilnych i bezpiecznych krajów w tym regionie. Iran jest również krajem tranzytowym - leży na przecięciu szlaków handlowych z Zatoką Perską, Morzem Kaspijskim, ale też w kierunku wschodnim - z Indiami i Chinami, dzięki czemu kraj może się stać "hubem" dla polskich towarów na inne rynki. Zniesienie sankcji gospodarczych w styczniu 2016 r. w stosunku do Iranu zmieniło całkowicie pozycję strategiczną tego kraju i stworzyło nowe możliwości współpracy polskich przedsiębiorców z ich potencjalnymi partnerami. Iran postrzegany jest aktualnie jako atrakcyjny partner biznesowy w skali globalnej.

"Wymiana handlowa Polski z Iranem kształtuje się poniżej poziomu odpowiadającego potencjałowi obu państw, jednakże w ostatnich dwu latach znacznie zwiększyły się wzajemne obroty handlowe pomiędzy obydwu krajami, m. in. dzięki importowi ropy naftowej" - wskazała też Izba.

Wstępne dane za 10 miesięcy 2016 wskazują na istotny wzrost w obrotach - ponad dwu i pół-krotny, w tym eksport o 80%, a import 420% (import ropy naftowej wartości ok. 100 mln USD miał tu szczególny udział).

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)