Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KNF uchyla decyzję. Nie będzie kary dla DM IDMSA

0
Podziel się:

Na początku czerwca 2014 r. KNF cofnęła zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej przez DM IDMSA.

Andrzej Jakubiak, przewodniczacy KNF <br>
Andrzej Jakubiak, przewodniczacy KNF <br> (Krystian Dobuszynski/REPORTER)

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) uchyliła swoją decyzję dotyczącą nałożenia na Dom Maklerski IDMSA w upadłości układowej kary pieniężnej w wysokości 4 mln zł, podała spółka.

Komisja umorzyła również postępowanie administracyjne w przedmiocie zastosowania środków nadzorczych wobec IDMSA, podano również.

- Decyzja ma charakter ostateczny - podkreślono w informacji.

DM IDMSA rozpoczął działalność w 1993 roku. W 2005 r. DM IDMSA, jako pierwsze w Polsce biuro maklerskie, przeprowadził własną ofertę publiczną akcji o wartości 18 mln zł i zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Pod koniec lipca ub.r. sąd postanowił o ogłoszeniu upadłości IDMSA z możliwością zawarcia układu.

Z dniem 1 lipca 2014 r. zarząd GPW postanowił wykluczyć DM IDM, jako członka giełdy, z działalności na giełdzie oraz w alternatywnym systemie obrotu. Na początku czerwca 2014 r. KNF cofnęła zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej przez DM IDMSA.

Czytaj więcej w Money.pl
Najmniejszy bank w Polsce sprzedany Jak podkreślono, transakcja jest konsekwencją decyzji Komisji Nadzoru Finansowego.
LewINVEST z ostrzeżeniem publicznym od KNF KNF ostrzega przed działaniem LewINVEST Michał Lewicz na podstawie ustawy o funduszach inwestycyjnych i Prawo Bankowe.
GPW chce rozwijać nowy segment spółek - Obecnie nie ma na GPW spółek, które dawałyby inwestorom, możliwość partycypowania w nieruchomościach generujących przychody z czynszów - mówił prezes giełdy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)