Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec problemów Grecji? Wall Street zyskuje

0
Podziel się:

Zobacz, jak zakończyła się środowa sesja na giełdzie w USA.

Koniec problemów Grecji? Wall Street zyskuje
(UPI Photo/eyevine/EAST NEWS)
bEKwhTrF

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów, głównie za sprawą informacji o postępach w negocjacjach Grecji z kredytodawcami.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,67 proc. do 18 162,99 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 1,47 proc. do 5106,59 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,92 proc. do 2123,48 pkt.

Notowania głównych indeksów z Wall Street

bEKwhTrH

Impuls do kupna akcji napłynął z Europy, gdzie na parkietach zapanował optymizm po tym jak greccy urzędnicy poinformowali o postępach w negocjacjach z międzynarodowymi kredytodawcami. Premier Grecji Aleksis Cipras już wcześniej zasygnalizował, że porozumienie jest już blisko.

Rząd Grecji od czterech miesięcy nie może porozumieć się z pożyczkodawcami w sprawie warunków, jakie musi spełnić, by otrzymać zablokowane obecnie 7,2 mld euro z pakietu ratunkowego. Grecja, z racji gigantycznego zadłużenia de facto wykluczona z rynków finansowych, była dotąd w stanie obsługiwać swoje zadłużenie i unikać niewypłacalności tylko dzięki pomocy finansowej od międzynarodowych wierzycieli.

Aby uchronić się przed bankructwem, Grecja musi odzyskać dostęp do środków pomocowych przed 5 czerwca. By tak się stało, przed tym terminem muszą się spotkać ministrowie finansów państw strefy euro oraz przedstawiciele EBC i MFW, żeby zaakceptować warunki porozumienia z Atenami.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEKwhTsi
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)