Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

La Banque Postale nabył licencję na bankowość elektroniczną i mobilną mBanku

0
Podziel się
La Banque Postale nabył licencję na bankowość elektroniczną i mobilną mBanku
bErgROBh

La Banque Postale z Francji jako pierwszy kupił licencję na serwisy bankowości internetowej i mobilnej mBanku, podał bank. mBank prowadzi także rozmowy z innymi potencjalnymi partnerami.

La Banque Postale rozpoczął już prace wdrożeniowe.

"Wybraliśmy rozwiązanie sprawdzone w praktyce, które pomoże nam szybciej zaoferować nową jakość i możliwości w zakresie cyfrowej obsługi klientów oraz odróżnić się od konkurencji" - powiedziała dyrektor obszaru digital w La Banque Postale, liderka projektu New Digital Bank Alice Holzman, cytowana w komunikacie.

bErgROBj

mBank powołał projekt mBox, w ramach którego będzie oferować swoje rozwiązania w zakresie bankowości detalicznej poza Polską. W ich skład wchodzą serwisy elektroniczne, jak również wiedza dotycząca produktów, procesów biznesowych i ich sprzedaży. Projekt realizowany jest we współpracy z partnerem strategicznym - firmą Accenture - która oferuje licencjobiorcy wszechstronne wsparcie we wdrożeniu tego rozwiązania.

"Wykorzystując platformę mBox możemy przyspieszyć i odpowiednio przygotować wdrożenie bankowości cyfrowej w taki sposób, by tworzyło wyróżniające, unikatowe rozwiązanie spełniające oczekiwania różnych partnerów, obsługujących odmienne grupy klientów - powiedział dyrektor zarządzający obszarem bankowości cyfrowej w Accenture Marcin Zygmanowski, cytowany w komunikacie.

mBank poinformował, że prowadzi rozmowy z innymi potencjalnymi partnerami.

"Nasza inicjatywa jest skierowana do banków, które chcą przekształcić się w organizację 'digital', jednocześnie unikając wieloletniej transformacji. Oferujemy im zintegrowany zestaw rozwiązań IT wraz z biznesowym know-how, które zostały sprawdzone w praktyce. To dobry wybór dla instytucji, które stoją przed wyzwaniem transformacji informatycznej. Wydaje się, że wyzwanie to wraz z wejściem w życie dyrektywy PSD2 nabierze jeszcze większego znaczenia" - wskazał doradca zarządu mBanku kierujący programem mBox Maciej Szturmowicz, cytowany w komunikacie.

bErgROBp

"Rozpoczynamy nowy rozdział w dziejach polskiej bankowości. Udzielając licencji na nasze rozwiązania, dokonujemy transferu krajowych pomysłów bankowych na światowe rynki. To projekt ważny nie tylko dla naszego banku, ale i całej polskiej gospodarki"- podsumował prezes mBanku Cezary Stypułkowski.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku.

bErgROBK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)