Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Leszek Czarnecki chce sprzedać akcje LC Corp. Zainkasuje prawie pół miliarda

Leszek Czarnecki chce sprzedać akcje LC Corp. Zainkasuje prawie pół miliarda

Leszek Czarnecki to numer sześć listy najbogatszych Polaków. Fot. mat.pras.
Leszek Czarnecki to numer sześć listy najbogatszych Polaków.

Miliarder Leszek Czarnecki chce sprzedać wszystkie swoje akcje w deweloperskiej grupie LC Corp. Za pakiet prawie 230 mln udziałów może dostać blisko 470 mln zł.

"Open Finance przyłączył się do konsorcjum podmiotów sprzedających akcje LC Corp po 2,05 zł za walor" - podała spółka w komunikacie. Tym samym przyznała, że toczą się negocjacje w sprawie podpisania umowy na sprzedaż akcji LC Corp poprzez giełdę.

Sprzedającym jest formalnie konsorcjum, na które składają się Leszek Czarnecki, LC Corp BV, Getin Noble Bank i Open Life TU Życie łącznie z Open Finance.

Drugą stroną negocjowanej właśnie umowy jest konsorcjum domów maklerskich, które miałyby zająć się formalną stroną transakcji sprzedaży akcji. Składają się na nie: Mercurius Dom Maklerski, mBank i Trigon Dom Maklerski.

Czarnecki: trudne czasy dla banków


 

Na sprzedaż mają iść wszystkie akcje posiadane przez sprzedających. Łącznie jest to prawie 230 mln udziałów, które stanowią 51,17 proc. ogólnej liczby głosów w LC Corp. Według bieżącej wyceny akcji na giełdzie cały pakiet jest warty około 506 mln zł.

Propozycja sprzedaży zakłada nieco niższą minimalną wartość udziałów.

"Umowa będzie przewidywać, że akcje LC Corp będą sprzedawane przez konsorcjum na GPW w Warszawie w drodze transakcji pakietowych po cenie sprzedaży nie niższej niż 2,05 zł za jedną akcję" - czytamy w komunikacie.

LC Corp to deweloper, który stoi za budową między innymi wrocławskiego Sky Towera. Biurowiec jest jednym z symboli stolicy dolnego śląska. Wieża jest najwyższym budynkiem w Polsce w kategorii "wysokość do dachu".

Oprócz biurowców i lokali usługowych LC Corp buduje też zwykłe mieszkania. Nieruchomości dewelopera powstają w sześciu największych miastach Polski - Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Łodzi.

W 2016 roku grupa LC Corp wypracowała 113 mln zł zysku notując ponad pół miliarda złotych sprzedaży.

Sam Leszek Czarnecki to numer sześć listy najbogatszych Polaków. Jego majątek jest wyceniany na ponad 3,5 mld zł.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
benk
2017-09-13 13:58
hahaha...zwiewa za granice, bo nie widać, żeby PO wróciło do rządów
mark
2017-09-13 12:09
Biedaczek.
red
2017-09-13 12:06
Wszystkich mld bym sprawdził i prześwietlił ich finanse .
Pokaż wszystkie komentarze (60)