Notowania

technologie
13.11.2017 14:32

Liberty Poland złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia Coltex ST

Liberty Poland, należący do grupy Cyfrowego Polsatu, złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Coltex ST, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 7 listopada, sprawa jest w toku.

"Zamierzona koncentracja nastąpi w drodze przejęcia kontroli nad jednym przedsiębiorcą - Coltex ST sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku - przez przedsiębiorcę Liberty Poland S.A. z siedzibą w Chorzowie, wchodzącego w skład grupy kapitałowej Cyfrowy Polsat S.A. kontrolowanej przez Zygmunta Solorza. Liberty Poland nabędzie 100% udziałów w kapitale zakładowym Coltex ST sp. z o.o. od jej dotychczasowych wspólników" - czytamy w komunikacie.

Przedsiębiorcy bezpośrednio uczestniczący w koncentracji działają na krajowych rynkach usług płatnej telewizji, mobilnych usług telekomunikacyjnych (rynek detalicznego świadczenia usług telekomunikacyjnych w ruchomych  publicznych sieciach telekomunikacyjnych), szerokopasmowego Internetu, sprzedaży detalicznej sprzętu RTV i AGD, sprzedaży detalicznej energii elektrycznej, oferowania usług bankowych i usług ubezpieczeniowych.

Coltex ST występuje na rynku jako dystrybutor usług świadczonych przez grupę Cyfrowy Polsat, w szczególności Cyfrowy Polsat (rynek płatnej telewizji) oraz Polkomtel sp. z o.o. (rynek mobilnych usług telekomunikacyjnych).

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz