Notowania

lotos
10.12.2015 16:30

Lotos chce kupować ropę z Arabii Saudyjskiej. Trwają negocjacje

Grupa pracuje nad założeniami nowej kilkuletniej strategii rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Lotos)

Grupa Lotos pracuje nad założeniami nowej kilkuletniej strategii rozwoju. Chce rozwijać się w kierunku petrochemii. Prezes Olechnowicz zapowiada przetestowanie nowego formatu sklepów. Zdradza też plany dotyczące Arabii Saudyjskiej.

Grupa Lotos zastanawia się nad kontraktem na dostawy ropy z Arabii Saudyjskiej w 2016 roku. Trwają rozmowy w tej sprawie. W przyszłym roku surowiec z tego kierunku może stanowić około 10 proc. wszystkich dostaw dla Lotosu.

Prezes Paweł Olechnowicz podkreśla, że spółka nie może być jeszcze pewna zawarcia tej umowy, jednak zakłada, że decyzja może zapaść pod koniec roku. Dodaje, że Lotos jest w trakcie ustalania dostaw na przyszły rok i nie można na razie mówić o całej strukturze dostaw. - Kluczowe dla spółki jest wynegocjowanie dobrych warunków zakupu - podkreśla.

W kraju Lotos planuje skupić się na poprawie jakości sprzedaży w detalu. - Na koniec roku będziemy mieli 10 proc. udziału w rynku, czyli osiągniemy cel strategiczny. Dalszy plan to poprawa jakości. Będziemy pracować nad tym, żeby była większa sprzedaż - zapowiedział prezes Olechnowicz podczas spotkania z dziennikarzami.

Do sieci stacji paliw będą dołączane nowe jednostki. W ramach rozwoju przewidziane jest przetestowanie nowego formatu sklepów. - Niedługo testowy sklep zainaugurujemy na Pomorzu, we współpracy z siecią fachową w tym zakresie - powiedział prezes.

Nowe pomysły Lotosu mają realizować strategię kreśloną na najbliższe 4 lata we współpracy z nowym przedstawicielem Skarbu Państwa. Założenia mają być przedstawione na początku przyszłego roku.

Prezes Olechnowicz wskazał, że w strategii znajdzie się miejsce m.in. dla rozwoju w kierunku petrochemii, jako że spółka nadal jest otwarta na tego typu projekty. - To nie jest tylko projekt dla Lotosu, to jest program dla polskiej gospodarki - podkreślił prezes Olechnowicz.

Grupa Lotos zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 28,5 mld zł w 2014 roku. Spółka jest notowana na giełdzie w Warszawie od 2005 roku.

Notowania akcji Lotosu od debiutu na GPW

Tagi: lotos, lts, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz