Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mabion ograniczy włączanie nowych pacjentów przy badaniu leku MabionCD20

0
Podziel się
Mabion ograniczy włączanie nowych pacjentów przy badaniu leku MabionCD20
bEheyrfV

Mabion ograniczy włączanie nowych pacjentów do badania klinicznego nad lekiem MabionCD20 w odniesieniu do Reumatoidalnego Zapalenia Stawów (RZS)
, podała spółka.

"Decyzja wynika z faktu włączenia do badania pacjentów w liczbie przekraczającej wartość niezbędną do przeprowadzenia analiz statystycznych, o wartość zbliżoną do historycznego poziomu "drop outs". Przez "drop outs" rozumie się pacjentów, którzy nie mogą być poddani pełnej analizie statystycznej, np. w wyniku braku kompletu danych klinicznych" - czytamy w komunikacie.

Jak podała spółka, szczegółowa analiza istniejących danych pozwoli podjąć decyzję o całkowitym zakończeniu rekrutacji pacjentów PK/PD.

bEheyrfX

"W przypadku stwierdzenia, iż rzeczywisty poziom "drop outs" przekroczył ten oszacowany na dzień komunikatu, Spółka zrekrutuje jeszcze niewielką grupę pacjentów. Spółka uznała tą informację za istotną, gdyż rekrutacja do podbadania PK/PD jest trudniejsza, niż w przypadku pozostałych pacjentów RZS i na podstawie analiz tej grupy badanej uzyskuje się jedne z podstawowych punktów końcowych badania" - podano także.

Jednocześnie podano, że zarząd uruchomił procedury weryfikujące kompletność danych klinicznych, jako informacji koniecznej do podjęcia decyzji o całkowitym zamknięciu rekrutacji w badaniu RZS.

Wcześniej w lutym br. Mabion informował, że z końcem 2016 r. zakończą się badania na pacjentach leku MabionCD20,wykorzystywanego w terapii nowotworów krwi i reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS).

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

bEheyrgy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)