Notowania

budownictwo
27.07.2016 18:12

Marvipol kupuje działkę w stołecznym Śródmieściu za 13,5 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Projekt 08, spółka zależna Marvipolu, ma warunkową umowę nabycia od dwóch osób fizycznych prawa własności nieruchomości gruntowej o powierzchni 0,15 ha, usytuowanej w Warszawie, w dzielnicy Śródmieście za 13,5 mln zł, podał Marvipol. Nieruchomość przeznaczona będzie na realizację kolejnego projektu deweloperskiego.

"Zawarcie umowy przenoszącej własność nieruchomości (umowy rozporządzającej) zostało ustalone na termin 7 dni licząc od dnia doręczenia sprzedającym oświadczenia Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy o tym, że nie wykonuje on, w odniesieniu do nieruchomości przysługującego gminie prawa pierwokupu lub na termin 7 dni licząc od dnia upływu terminu na złożenie przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oświadczenia o skorzystania z powołanego wyżej prawa pierwokupu" - czytamy w komunikacie.

Zakup sfinansowany będzie ze środków własnych emitenta, podano również.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz