Notowania

transport
09.10.2018 09:54

Mid Europa sprzedała udziały Polskich Kolei Linowych na rzecz PFR

Mid Europa Partners (Mid Europa) podpisała porozumienie w sprawie sprzedaży spółki holdingowej posiadającej 99,8% udziałów w Polskich Kolejach Linowych (PKL) do Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Transakcja uwarunkowana jest m.in. uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), a jej zakończenie przewidziane jest na koniec 2018 r., podał fundusz.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nasze udane wyjście z inwestycji w PKL wpisuje się w strategię inwestowania w wiodące przedsiębiorstwa z branży konsumenckiej w regionie i wspierania ich rozwoju m.in. poprzez rozwój wachlarza i jakości oferowanych usług. W trakcie inwestycji wspieraliśmy działania zrekrutowanego przez nas zarządu mające na celu wdrożenie w PKL modelu biznesowego opartego na usługach turystycznych. Chcielibyśmy podziękować naszym współinwestorom, gminom tatrzańskim, za ich zaangażowanie, które pomogło zwiększyć atrakcyjność spółki jak również całego regionu" - powiedział partner współzarządzający funduszem Mid Europa Matthew Strassberg, cytowany w komunikacie.

"Dziękujemy naszemu zarządowi za wzorową współpracę w okresie naszej inwestycji. Poprzez rozszerzenie oferty turystycznej o usługi restauracyjne, szkoły narciarskie, sklepy z pamiątkami, koncerty oraz inne eventy, spółka zdywersyfikowała źródła swoich przychodów, a poprzez inwestycję w transformację cyfrową, odmieniła sposób w jaki komunikuje się ze swoimi klientami" - dodała dyrektor inwestycyjny w warszawskim biurze Mid Europa Dominika Kozłowska-Łogin.

Prezes PKL Janusz Ryś dodał: "W imieniu całego zarządu chciałbym podziękować Mid Europa za silne wsparcie strategiczne oraz zaangażowanie kapitałowe, które sprawiło, że PKL jest obecnie czołowym graczem na polskim rynku turystyki. Chciałbym równocześnie powitać naszego nowego akcjonariusza, PFR, który ze względu na długoterminowy horyzont inwestycyjny jest w bardzo dobrej pozycji, żeby kontynuować realizację ambitnej strategii wzrostu PKL".

PKL jest największym operatorem kolei linowych, wyciągów oraz tras narciarskich w Polsce. Spółka oferuje kompleksowy zakres usług rekreacyjno-wypoczynkowych w siedmiu lokalizacjach w Tatrach i Beskidach, wliczając w to kluczowe ośrodki na Kasprowym Wierchu i Gubałówce w Zakopanem oraz na Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju.

Mid Europa Partners to fundusz private equity inwestujący w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz