Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Midven nie wyklucza emisji akcji celem dofinansowania projektów portfelowych

0
Podziel się:
Midven nie wyklucza emisji akcji celem dofinansowania projektów portfelowych

Midven nie wyklucza emisji akcji celem dofinansowania wybranych projektów ze swojego portfela, poinformował prezes Andrzej Zając. Spółka podpisała list intencyjny w sprawie inwestycji w platformę B2B.

"Wraz ze wzrostem wartości poszczególnych projektów nad którymi pracujemy, niewykluczone, że zdecydujemy się na emisję akcji, której celem będzie sfinansowanie ekspansji produktów i usług z przeznaczeniem na rynek globalny. Dzięki przejściu na GPW zyskamy większe możliwości w pozyskaniu takiego finansowania" - powiedział Zając, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że dotychczas Midven rozwijał poszczególne projekty dzięki środkom własnym, w związku z czym spółka nie jest zadłużona.

Spółka planuje przeniesienie notowań z NewConnect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w przyszłym roku. Wybrano już doradców, którzy wspomagają spółkę w przygotowaniach do zmiany parkietu

Midven podpisał list intencyjny w sprawie inwestycji w platformę typu B2B.

"Po podpisaniu listu intencyjnego jesteśmy bardzo blisko sfinalizowania inwestycji w platformę B2B, która docelowo ma stanowić silną pozycję w bardzo perspektywicznym segmencie rynku o globalnym potencjale i która będzie miała istotne znaczenie we wzroście wartości Midven S.A."- powiedział prezes.

Midven zadebiutował na rynku NewConnect w kwietniu 2013 r. Spółka zamierza w dalszym ciągu angażować się kapitałowo pośrednio lub bezpośrednio w przedsięwzięcia oraz spółki technologiczne z obszarów marketplace i aplikacji stanowiących synergię z paczkomatami InPost. Aktualnie w portfolio Midven znajdują się m.in. Parcel Technik SA, Dansk Soft Sp. z o.o., a także fundusz InQubit Sp. z o.o., realizowany wspólnie z giełdowym Integer.pl S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)