Notowania

chemia
17.09.2018 12:38

MPiT: Plastica z Grupy TZMO jako 1. uzyskała wsparcie wg zasad z nowej ustawy

Warszawa, 17.09.2018 (ISBnews) - Spółka Plastica z województwa kujawsko-pomorskiego, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych (TZMO) jako pierwsza w Polsce uzyskała wsparcie według zasad nowej ustawy o wspieraniu inwestycji. Przedsięwzięcie będzie zrealizowane w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, podało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT).

Podziel się
Dodaj komentarz

Ustawa, która zmieniła zasady funkcjonowania stref ekonomicznych, weszła w życie 30 czerwca 2018 r. Nowy system wspierania inwestycji m.in. rozszerzył zasięg terytorialny specjalnych stref ekonomicznych (SSE) z 0,08% obszaru kraju na teren niemal całej Polski, zróżnicował także kryteria przyznawania pomocy w zależności od jakości inwestycji, sytuacji gospodarczej w regionie i jego strategicznych potrzeb w myśl zasady zrównoważonego rozwoju, przypomniał resort.

"Bardzo mnie cieszy, że w 2 tygodnie po wejściu w życie rozporządzeń do ustawy o wspieraniu inwestycji mamy już pierwszego beneficjenta tych zmian, a kolejne decyzje w innych strefach są na finiszu. To pokazuje jak bardzo nowy system wspierania inwestycji był potrzebny i oczekiwany przez przedsiębiorców. Co ważne, nowe zasady zaprojektowaliśmy tak, by mogły z nich w większym stopniu korzystać rodzime przedsiębiorstwa. I są tego efekty. Pierwszy beneficjentem wsparcia na nowych zasadach jest polska spółka Plastica - część Grupy Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych S.A., działającej z powodzeniem od ponad 65-lat. Satysfakcja jest tym większa, że inwestycja ma charakter innowacyjny i związana jest z jednym ze strategicznych sektorów wskazanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, cytowana w komunikacie.

Spółka Plastica z Frydrychowa, w gminie Kowalewo Pomorskie, w powiecie golubsko-dobrzyńskim, zadeklarowała inwestycję o wartości 82 mln zł oraz zatrudnienie 10 nowych pracowników. We Frydrychowie spółka zamierza zwiększyć zdolności produkcyjne istniejącego zakładu produkującego wyroby higieniczne i medyczne. Powstaną nowoczesne linie produkcyjne. Planowane zakończenie realizacji inwestycji to wrzesień 2021 r., podano w materiale.

Grupa TZMO liczy 56 spółek w Polsce i za granicą, w których zatrudnia 7 600 pracowników. Ich produkty dostępne są na ponad 80 rynkach - w Europie, Azji, Afryce.

Tagi: chemia, farmacja, sse, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz