Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MPiT: Tempo wzrostu prod. przemysłowej zbliżone do 5%, bud-mont. 18% w VIII

0
Podziel się

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) oczekuje, że w sierpniu tempo wzrostu produkcji przemysłowej będzie zbliżone do 5%, a produkcji budowlano-montażowej do 18% - przy tej samej liczbie dni roboczych, co w sierpniu 2017 roku, podał resort.

MPiT: Tempo wzrostu prod. przemysłowej zbliżone do 5%, bud-mont. 18% w VIII
bEhBmvUB

,,Dynamika produkcji przemysłowej w lipcu przyspieszyła, wciąż utrzymuje się także wysokie tempo produkcji budowlanej. MPiT oczekuje, że w sierpniu tempo wzrostu produkcji przemysłowej będzie zbliżone do 5%, a produkcji budowlano-montażowej do 18% - przy tej samej liczbie dni roboczych co w sierpniu 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

Według wstępnych danych GUS, produkcja sprzedana przemysłu w lipcu 2018 roku była o 10,3% wyższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2017 roku. Wynik jest zgodny z oczekiwaniami MPiT formułowanymi przed miesiącem. Po uwzględnieniu czynników o charakterze sezonowym, produkcja w lipcu wzrosła o 7,8% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2017 roku, podano także.

,,W porównaniu z lipcem 2017 roku produkcja sprzedana przemysłu była wyższa w 30 (spośród 34) działach przemysłu. Sprzedaż rosła najszybciej w produkcji maszyn i urządzeń (o 25 proc.), pozostałego sprzętu transportowego (o 20,6 proc.) oraz wyrobów z metali (o 18,0 proc.). Spadek produkcji przemysłowej, w porównaniu z lipcem 2017 roku, nastąpił w 4 działach, z czego największy w produkcji skór i wyrobów skórzanych (o 4,7 proc.)" - czytamy dalej.

bEhBmvUD

W lipcu, w porównaniu z analogicznym miesiącem 2017 roku, o 18,7% wzrosła sprzedaż przedsiębiorstw budowlanych (MPiT oczekiwał nieznacznie szybszego tempa wzrostu). Najwyższy wzrost produkcji odnotowały przedsiębiorstwa wykonujące głównie specjalistyczne roboty budowlane (o 21,9%), wymieniono także.

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu w lipcu 2018 roku były wyższe niż przed rokiem o 3,4% w porównaniu ze wzrostem o 3,7% w czerwcu. W porównaniu z czerwcem br. ceny wzrosły o 0,1%, dodano w informacji.

bEhBmvVe
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)