Notowania

technologie
12.05.2017 16:10

Oferta Cube.ITG warta 116 mln zł uznana za najkorzystniejszą w przetargu COI

Podziel się
Dodaj komentarz

Oferta Cube.ITG, warta 116 mln zł brutto, została wybrana (jako jedna z pięciu) w przetargu na świadczenie usług dla rządowego Centralnego Ośrodka Informatyki (COI) w ramach zamówienia dotyczącego zapewniania zasobów ludzkich z zakresu IT przez 3 lata, podała spółka.

Otwarcie ofert na zamówienie pt.: "Świadczenie kompleksowych usług z zakresu zapewnienia zasobów ludzkich w obszarze IT dla Centralnego Ośrodka Informatyki COI-ZAK.3201.18.2016" nastąpiło na początku lutego br. W ostatnich dniach COI (podlegające Ministerstwu Cyfryzacji) poinformowało o wyborze 5 oferentów, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty. Cube.ITG złożył drugą ofertę z wynikiem 96,5 pkt (na 100 możliwych). Brano pod uwagę takie kryteria, jak cena, liczba rekruterów, którymi dysponuje wykonawca, liczba programistów Java w bazie wykonawcy i liczba testerów w bazie wykonawcy, czytamy w komunikacie.

"Wybór Cube.ITG potwierdza nasze kompetencje i możliwości w zakresie obsługi tak dużego i odpowiedzialnego zamówienia dla Centralnego Ośrodka Informatyki. Istotnym jest także fakt, iż złożyliśmy tę ofertę samodzielnie, bez konsorcjantów, co rodzi dużą odpowiedzialność, ale

i satysfakcję z mając nadzieję jak najlepiej świadczonych usług na rzecz jednostki rządowej" - skomentował prezes Marek Girek, cytowany w komunikacie.

Oprócz Cube.ITG, wybrane zostały takie firmy, jak Transition Technologies, Devonshire, SII oraz Britenet. Zadaniem danego wykonawcy jest świadczenie usług z zakresu IT przez konsultantów na rzecz i pod nadzorem COI, odpowiedzialność za obsługę kadrowo-płacową konsultantów oraz nadzór nad realizacją umowy w zakresie niezbędnym do zapewnienia ciągłości świadczenia usług przez konsultantów. Zarządzanie przebiegiem prac, zlecanie pracy oraz rozliczanie czasowe prac realizowane będą przez COI, podano także.

Cube.ITG realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT. W 2015 roku przejęła Data Techno Park, który stanowi największe centrum przetwarzania danych w Europie Środkowej. Spółka w 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2014 r. jest notowana na głównym rynku GPW.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz