Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgd
24.03.2015 14:33

Paged oczekuje dwucyfrowej dynamiki wzrostu EBITDA

Spółka zarekomenduje dywidendę, jeśli nie zdecyduje się na inwestycję na wschodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Exchanges PR & IR Consulting)
Daniel Mzyk, prezes Paged

Paged może zarekomendować dywidendę, jeśli nie zdecyduje się na inwestycję w produkcję półproduktu do sklejki na wschodzie.

Paged zakłada istotny, dwucyfrowy wzrost EBITDA w tym roku i utrzymanie wyraźnej dynamiki na tym poziomie w długim okresie, poinformował prezes Daniel Mzyk.

- Zakładamy istotny dwucyfrowy przyrost EBITDA w tym roku i utrzymanie wyraźnej dynamiki na tym poziomie w długim terminie. Nowa linia produkcyjna już się dołoży do wyniku w tym roku. Z kolei Europa Systems będzie konsolidowana cały rok - powiedział Mzyk podczas spotkania z dziennikarzami.

W 2014 roku znormalizowana 12-mies. EBITDA wyniosła 120,2 mln zł.

Dług netto do EBITDA na koniec ubiegłego roku wzrósł do 2,7x. Zarząd w tym roku spodziewa się jego stabilizacji w przedziale 2,6x - 3,0x. Jak wskazał Mzyk, docelowo wskaźnik ma zostać obniżony do 2,2x, uwzględniając dług odsetkowy i leasing.

Notowania tygodniowe Paged

W priorytetowym dla grupy segmencie sklejkowym celem jest zabezpieczenie surowca i, jak wskazał Mzyk, Paged rozważa produkcję półproduktu do sklejki (łuszczki) na Wschodzie. Inwestycja miałaby być zrealizowana samodzielnie poprzez przejęcie lub joint venture z partnerem.

- Do wakacji będą wstępne decyzje co do kształtu tej inwestycji. Wyceny firm w Rosji są niskie i dostęp do surowca nieograniczony. Musimy skalkulować ryzyko. Możliwa jest też np. współpraca z partnerem lokalnym poprzez zapewnienie mu finansowania - wskazał prezes Pagedu.

Segment meblowy jest zyskowny po raz pierwszy od 2011. Celem jest zwiększenie poziomu rentowności do poziomu generowanego przez spółki zyskowne z branży, czyli 5 proc. w przyszłym roku. Ponadto zakładany jest rozwój wzornictwa, wydłużenie serie produktowe, obniżenie kosztów i zwiększanie sprzedaży.

Z kolei celem dla Europa Systems jest m.in. umocnienie na rynku niemieckim i systematyczna zamiana własnych rozwiązań na produkty.

Mzyk podsumował, że tegoroczny capex grupy sięgnie ok. 30 mln zł.

Paged może zarekomendować dywidendę, jeśli nie zdecyduje się na inwestycję w produkcję półproduktu do sklejki na wschodzie, poinformował agencję ISBnews prezes Daniel Mzyk.

- Jeśli nie zdecydujemy się na inwestycję w produkcję półproduktu do sklejki na Wschodzie, możemy rekomendować wypłatę dywidendy - powiedział ISBnews Mzyk.

W priorytetowym dla grupy segmencie sklejkowym celem jest zabezpieczenie surowca i, jak wskazał Mzyk, Paged rozważa produkcję półproduktu do sklejki (łuszczki) na Wschodzie. Inwestycja miałaby być zrealizowana samodzielnie poprzez przejęcie lub joint venture z partnerem.

Według jego słów, pierwsze decyzje co do potencjalnej inwestycji mogą pojawić się w połowie bieżącego roku.

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w 6 głównych segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, zarządzania wierzytelnościami, handlowym, nieruchomości oraz pozostałej działalności. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 711 mln zł w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: pgd, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz