Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Paged sfinalizował nabycie 70% udziałów w Forbis Group

0
Podziel się:
Paged sfinalizował nabycie 70% udziałów w Forbis Group

Paged Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (Paged FIZAN) - jednostka zależna Pagedu - zawarł umowę nabycia udziałów stanowiących 70% w kapitale zakładowym Forbis Group za 8,4 mln zł ceny podstawowej, podała spółka.

Podmiotem sprzedającym pakiet udziałów w Forbis Group była spółka MM Invest Company Sp. z o.o. (SPV), będąca jedynym wspólnikiem, przy czym wcześniej działała ona pod firmą Forbis Group Project Management Sp. z o.o. Do umowy przystąpiły również dwie osoby fizyczne, będące wspólnikami SPV, które udzieliły solidarnej gwarancji i poręczenia za należyte wykonywanie wszystkich aktualnych i przyszłych zobowiązań pieniężnych i niepieniężnych SPV wynikających z zawartych umów, podano w komunikacie.

"Transakcja nabycia przez inwestora od SPV pakietu udziałów w spółce została przeprowadzona za cenę 8 400 000,00 zł , przy czym w dniu 7 lutego 2017 r. na poczet tej ceny inwestor dokonał zapłaty zaliczki w uzgodnionej wysokości" - czytamy w komunikacie.

Ponadto Paged FIZAN zobowiązał się do zapłaty na rzecz SPV ceny dodatkowej za udziały w wysokości 3 600 000,00 zł pod warunkiem osiągnięcia przez Forbis Group określonego w umowie inwestycyjnej minimalnego poziomu EBITDA za lata 2016, 2017 i 2018, jak również dodatkową cenę za udziały w formule earn-out, przy czym zapłata tej ceny będzie uwarunkowana wypracowaniem przez spółkę za lata 2016-2018 nadwyżki EBITDA ponad EBITDA planowaną określoną w umowie inwestycyjnej.

Wartość Forbis Group (enterprise value) na potrzeby transakcji została oszacowana na ok. 17,2 mln zł, przy znormalizowanej EBITDA za 2016 r. na poziomie 3 mln zł, co daje wartość mnożnika EV/EBITDA na poziomie 5,73x, podano także.

7 lutego 2017 r. pomiędzy Paged FIZAN, dwiema osobami fizycznymi,, SPV i Forbis Group oraz Pagedem (jako poręczycielem) została także zawarta umowa wspólników, której celem jest określenie wzajemnych praw i obowiązków, w szczególności dotyczących dalszego prowadzenia działalności i zarządzania spółką. Weszła ona w życie z chwilą nabycia przez Paged FIZAN od SPV łącznie 70% udziałów i zawarta została na 10 lat.

Forbis Group zajmuje się projektowaniem, kompleksowym prowadzeniem prac wykończeniowych oraz aranżacją sklepów, biur i wnętrz branży HoReCa, tj. prowadzi działalność w zakresie fit-out.

W sierpniu 2016 r. Paged zawarł warunkową umowę inwestycyjną dotyczącą nabycia 70% udziałów w Forbis Group Project Management (FGPM). Wartość przedsiębiorstwa na potrzeby transakcji została wówczas oszacowana na ok. 17,2 mln zł.

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w 6 głównych segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, zarządzania wierzytelnościami, handlowym, nieruchomości oraz pozostałej działalności. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 821 mln zł w 2015 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)