Notowania

chemia
23.10.2017 17:37

PCC Rokita ma zezwolenie od WSSE na rozbudowę zakładu

Podziel się
Dodaj komentarz

PCC Rokita otrzymała pozwolenie od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Brzeg Dolny w związku z planowanym nowym przedsięwzięciem inwestycyjnym, polegającym na rozbudowie istniejącego zakładu, poinformowała spółka.

"Spółka złożyła ofertę, w przedmiocie wyrażenia zgody na wybór spółki jako podmiotu, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy, w związku z planowanym nowym przedsięwzięciem inwestycyjnym, polegającym na rozbudowie istniejącego zakładu, zakupie maszyn i urządzeń, co wpłynie na zwiększenie zdolności produkcyjnych tego zakładu" - czytamy w komunikacie.

W zezwoleniu ustalono poniesienie na terenie strefy wydatków inwestycyjnych o wartości co najmniej 250 mln zł w terminie do dnia 31.12.2022 r., oraz zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia na terenie strefy, co najmniej 10 nowych pracowników (w przeliczeniu na pełne etaty) najpóźniej w terminie do dnia 31.12.2018 r. i utrzymanie tego stanu zatrudnienia na terenie strefy na poziomie co najmniej sumy 10 nowych pracowników i średniego zatrudnienia z 12 miesięcy poprzedzających dzień wydania zezwolenia, do dnia 31.12.2023 r., podano także.

Zakończenie inwestycji przewidziano na 30 czerwca 2023 r.

"Ustalono maksymalną wysokość kosztów kwalifikowanych: w przypadku korzystania ze zwolnienia podatkowego z tytułu kosztów nowej inwestycji, maksymalna nominalna (tzn. przed zdyskontowaniem) wysokość kosztów kwalifikowanych Inwestycji, wyniesie 325 mln zł,

w przypadku korzystania ze zwolnienia podatkowego z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy, do obliczenia maksymalnej wysokości dwuletnich kosztów pracy przyjmuje się koszty pracy 10 nowo zatrudnionych pracowników" - czytamy również.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2014 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz