Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PHN może wyemitować obligacje za kilkaset milionów złotych

0
Podziel się:

Pierwsza transza obligacji może jeszcze w tym półroczu.

Artur Lebiedziński, prezes PHN SA
Artur Lebiedziński, prezes PHN SA (materiały prasowe PHN)
bECWTeOJ

Polski Holding Nieruchomości (PHN)
nie wyklucza przeprowadzenia emisji pierwszej transzy obligacji w I połowie tego roku, poinformował członek zarządu ds. finansowych Włodzimierz Stasiak.

- Nadal przyglądamy się ewentualnemu postawieniu programu obligacji, bo to dobra alternatywa wobec kredytów, jak chodzi o płynność. Będzie w PHN zapotrzebowanie na środki na projekty mieszkaniowe i na aktywność na rynku inwestycyjnym. To też dobry moment, jak chodzi o zainteresowanie rynku tego rodzaju produktami. W perspektywie kilku lat program może objąć kilkaset milionów złotych. Analizy wskazują, że nie można wykluczyć I transzy w tym roku - powiedział Stasiak podczas konferencji prasowej.

W listopadzie ub.r. Stasiak informował agencję ISBnews, że PHN może zaoferować obligacje z programu o wartości kilkuset mln zł na przełomie lutego i marca 2015 r.

bECWTeOL

Notowania PHN - 1 tydzień

We wrześniu prezes holdingu Artur Lebiedziński powiedział ISBnews, że PHN analizuje przeprowadzenie programu emisji obligacji na kilkaset milionów złotych. Celem potencjalnego programu emisji obligacji byłoby m.in. finansowanie najbliższych stołecznych projektów holdingu jak Intraco 2, Wilanowska, czy Bartycka.

PHN jest spółką holdingową do której należą m.in. Warszawski Holding Nieruchomości, Intraco, Budexpo, Dalmor, Agroman i Wrocławskie Centrum Prasowe. PHN zadebiutował na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r.

bECWTePm
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)