Notowania

finanse
14-06-2018 (13:08)

PIT ASI rusza z zapisami na akcje od 18 VI, debiut na NC III/IV kw. br.

Warszawa, 14.06.2018 (ISBnews) - Polskie Inwestycje Technologiczne Alternatywna Spółka Inwestycyjna (PIT ASI) oczekuje, że zadebiutuje na rynku NewConnect w III lub w IV kw. br., poinformował wiceprezes Dariusz Bugajski. Spółka rozpoczyna 18 czerwca zapisy na akcje - planuje wyemitować 2 mln walorów serii C o wartości 2 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jesteśmy pierwszą spółkom ASI, która kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych. Harmonogram przewiduje rozpoczęcie zapisów na nasze akcje 18 czerwca, a 3 lipca zamknięcie oferty i przydział akcji. Planujemy wprowadzić nasze akcje do obrotu na NewConnect III/IV kwartał br." - powiedział Bugajski podczas konferencji prasowej.

Prezes Łukasz Piasecki dodał, że do obrotu wprowadzone zostaną akcje serii C, natomiast na akcje założycielskie założony będzie lock-up na 18 miesięcy od dnia wprowadzenia akcji na NewConnect.

"Celem naszej oferty jest dokapitalizowanie spółek portfelowych, a także zaangażowanie w kolejne projekty z branży nowych technologii" - dodał Bugajski.

"Nasza strategia inwestycyjna obejmuje docelowo inwestowanie w nie więcej niż 5-6 wyselekcjonowanych projektów rocznie. Zakładamy, że będziemy się skupiać na projektach z sektora nowych technologii w obszarach: biotechnologii, telekomunikacji, informatyki, ochrony zdrowia i edukacji" - powiedział także wiceprezes.

Dodał, że spółka przeanalizowała kolejne projekty i w najbliższym czasie informuje o wejściu do 2 lub 3 nowych firm. 

"Planujemy także zaangażować się w projekty, które będą finansowane w ramach programów organizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i Polski Fundusz Rozwoju np. Bridge Alfa i PFR Starter' - powiedział prezes.

Od rozpoczęcia działalności spółka kupiła już 23,71% udziałów w F1 Pharma - spółce farmaceutycznej i 14,56% akcji w Advanced Cinema Robotic Systems - producenta zaawansowanych technologicznie gimbali.

"Nasze wyjścia ze spółek zakładamy poprzez sprzedaż akcji inwestorowi strategicznemu lub poprzez wprowadzanie ich na giełdę" - wskazał Piasecki.

Bugajski poinformował, że spółka chce być spółką dywidendową, a wyniki publicznie i wycena portfela będzie przedstawiać co kwartał.

"Mamy obecnie trzy możliwości pozyskiwania finansowania na nasze projekty, czyli publiczna emisja albo emisja skierowana do wybranej grupy, albo skierowana do obecnych akcjonariuszy. Równolegle z emisją publiczną przygotowujemy emisję prywatną o wartości do 4 mln zł i to by było wszystko na ten rok" - powiedział prezes Piasecki.

PIT ASI to jedna z pierwszych trzech spółek w Polsce wpisanych do rejestru wewnętrznie zarządzających ASI - spółki będące pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), które mogą inwestować w startupy i firmy poszukujące finansowania. Kapitał zakładowy spółki wynosi obecnie 3 220 000 akcji. Trzech największych akcjonariuszy posiada po 29,2% akcji.

 

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2018

OlaCo robi dziś największy sprzedawca Getbeck Polski Dom Maklerski (pośredniczył LION'S BANK.)? W normalnym kraju towarzystwo tłumaczyłoby się z … Czytaj całość

19-06-2018

OrtonaziJesteśmy pierwszą spółkom ASI, która kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych. "Spółkom"? Serio?

Rozwiń komentarze (2)

Wybrane dla Ciebie