Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PIT ASI rusza z zapisami na akcje od 18 VI, debiut na NC III/IV kw. br.

PIT ASI rusza z zapisami na akcje od 18 VI, debiut na NC III/IV kw. br.

Warszawa, 14.06.2018 (ISBnews) - Polskie Inwestycje Technologiczne Alternatywna Spółka Inwestycyjna (PIT ASI) oczekuje, że zadebiutuje na rynku NewConnect w III lub w IV kw. br., poinformował wiceprezes Dariusz Bugajski. Spółka rozpoczyna 18 czerwca zapisy na akcje - planuje wyemitować 2 mln walorów serii C o wartości 2 mln zł.

"Jesteśmy pierwszą spółkom ASI, która kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych. Harmonogram przewiduje rozpoczęcie zapisów na nasze akcje 18 czerwca, a 3 lipca zamknięcie oferty i przydział akcji. Planujemy wprowadzić nasze akcje do obrotu na NewConnect III/IV kwartał br." - powiedział Bugajski podczas konferencji prasowej.

Prezes Łukasz Piasecki dodał, że do obrotu wprowadzone zostaną akcje serii C, natomiast na akcje założycielskie założony będzie lock-up na 18 miesięcy od dnia wprowadzenia akcji na NewConnect.

"Celem naszej oferty jest dokapitalizowanie spółek portfelowych, a także zaangażowanie w kolejne projekty z branży nowych technologii" - dodał Bugajski.

"Nasza strategia inwestycyjna obejmuje docelowo inwestowanie w nie więcej niż 5-6 wyselekcjonowanych projektów rocznie. Zakładamy, że będziemy się skupiać na projektach z sektora nowych technologii w obszarach: biotechnologii, telekomunikacji, informatyki, ochrony zdrowia i edukacji" - powiedział także wiceprezes.

Dodał, że spółka przeanalizowała kolejne projekty i w najbliższym czasie informuje o wejściu do 2 lub 3 nowych firm. 

"Planujemy także zaangażować się w projekty, które będą finansowane w ramach programów organizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i Polski Fundusz Rozwoju np. Bridge Alfa i PFR Starter' - powiedział prezes.

Od rozpoczęcia działalności spółka kupiła już 23,71% udziałów w F1 Pharma - spółce farmaceutycznej i 14,56% akcji w Advanced Cinema Robotic Systems - producenta zaawansowanych technologicznie gimbali.

"Nasze wyjścia ze spółek zakładamy poprzez sprzedaż akcji inwestorowi strategicznemu lub poprzez wprowadzanie ich na giełdę" - wskazał Piasecki.

Bugajski poinformował, że spółka chce być spółką dywidendową, a wyniki publicznie i wycena portfela będzie przedstawiać co kwartał.

"Mamy obecnie trzy możliwości pozyskiwania finansowania na nasze projekty, czyli publiczna emisja albo emisja skierowana do wybranej grupy, albo skierowana do obecnych akcjonariuszy. Równolegle z emisją publiczną przygotowujemy emisję prywatną o wartości do 4 mln zł i to by było wszystko na ten rok" - powiedział prezes Piasecki.

PIT ASI to jedna z pierwszych trzech spółek w Polsce wpisanych do rejestru wewnętrznie zarządzających ASI - spółki będące pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), które mogą inwestować w startupy i firmy poszukujące finansowania. Kapitał zakładowy spółki wynosi obecnie 3 220 000 akcji. Trzech największych akcjonariuszy posiada po 29,2% akcji.

 

finanse, bankowość
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Ola
2018-06-25 22:31
Co robi dziś największy sprzedawca Getbeck Polski Dom Maklerski (pośredniczył LION'S BANK.)?

W normalnym kraju towarzystwo tłumaczyłoby się z przed właściwymi organami (szczególnie, że umożliwili sprzedaż obligacji podmiotowi który nie miał do tego prawa LION'S BANK)

Tymczasem w Polsce Panowie (wcześniej towarzystwo było w Invista Dom Maklerski, Dom Maklerski Ventus Asset Management S.A., gdzie co najmniej już co druga oferowana obligacja przez nich się nie wypłaciła, ale kto by o tym pamiętał)

Dziś założyli Spółkę POLSKIE INWESTYCJE TECHNOLOGICZNE ASI S.A. i oferują akcje w spółce po 1,00 zł podczas gdy sami w marcu nabyli akcje po 10 gr. (spółka miała pozyskać 3 mln zł).
Za pieniądze z marca kupili akcje startupów i natychmiast wartość tych inwestycji urosła! (naturalnie pod wszystko mają wyceny:)... niezależnych rzeczoznawców.
Tak się traktuje w Polsce inwestorów indywidualnych. Towarzystwo jednak nie ma czym się martwić część z nich jest po KNF albo GPW zatem kariera na rynku kapitałowym zapewniona bez stresu, że jakiś narwany inwestor indywidualny będzie na nich skarżył do KNF:) Koledzy krzywdy zrobić nie dadzą.
Myślice, że oferta się uda. Uda się, bo obligacje są dziś be a oni mają świeże akcje specjalnie dla indywidualnych, o nich wszyscy się troszczą.
Ortonazi
2018-06-19 09:37
Jesteśmy pierwszą spółkom ASI, która kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych.

"Spółkom"? Serio?