Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKP Cargo czeka na doradcę prywatyzacyjnego

0
Podziel się:

PKP Cargo ocenia, że doradca przy prywatyzacji spółki zostanie wybrany do 25 listopada - poinformował Janusz Lach, członek zarządu spółki.

PKP Cargo czeka na doradcę prywatyzacyjnego
(faxepl/CC/Flickr)

PKP Cargo ocenia, że doradca przy prywatyzacji spółki zostanie wybrany do 25 listopada - poinformował Janusz Lach, członek zarządu spółki. Sama prywatyzacja, poprzez IPO lub inwestora strategicznego, ma odbyć się w 2011 lub 2012 roku.

Oferty na doradcę prywatyzacyjnego były przyjmowane do 21 września.

_ Rozpatrujemy w tej chwili wszystkie oferty pod względem formalnym, a punktów do sprawdzenia jest mnóstwo, ale sądzimy, że w tym tygodniu sprawdzimy to pod względem formalnym (...) Chcemy wybrać najlepszą ofertę i powinniśmy się przed świętem kolejarza z tym wszystkim uporać _ - powiedział Lach, który zasiada też w komisji przetargowej zajmującej się wyborem doradcy.

_ Prywatyzacja spółki, mam nadzieję, nastąpi w 2011 lub 2012 roku, a jaka będzie forma prywatyzacji to jeszcze nie wiemy, czy poprzez IPO czy poprzez inwestora strategicznego. Dopuszczamy obie możliwości _ - dodał prezes Wojciech Balczun.

Po ośmiu miesiącach 2009 roku PKP Cargo miało 485 mln zł straty netto przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 2,6 mld zł. Balczun wyjaśnił, że na taki poziom straty netto wpływ miało ponad 200 mln zł kosztów związanych z restrukturyzacją zatrudnienia.

Do końca 2009 roku zatrudnienie w PKP Cargo ma spaść do 29,79 tys. osób z 37,6 tys. na koniec 2008 roku.

Lach powiedział, że rok 2009 może zakończyć się jeszcze stratą netto w okolicach pół miliarda złotych, a Balczun dodał, że przygotowana projekcja finansowa na 2010 rok zakłada już osiągnięcie zysku netto.

Wartość inwestycji w spółce wyniosła w ciągu ośmiu miesięcy 2009 roku 159,6 mln zł wobec 285 mln zł rok wcześniej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)