Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PPL planuje zmiany w strefie komercyjnej na stołecznym lotnisku Chopina

PPL planuje zmiany w strefie komercyjnej na stołecznym lotnisku Chopina

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) planuje zmiany w strefie komercyjnej Lotniska Chopina w Warszawie, mające na celu dostosowanie oferty do zmieniającego się profilu ruchu pasażerskiego, podała firma. W tym celu PLL ogłosiło 2 postępowania ofertowe na wybór najemców powierzchni handlowej zlokalizowanej w strefie CDE Terminala A.

"Mamy jasno sprecyzowane koncepcje komercjalizacji, w których stawiamy na poszerzenie asortymentu, podniesienie jakości i dostosowanie oferty do zmieniającego się profilu ruchu pasażerskiego, w tym rosnącego udziału pasażerów transferowych. Zakończenie postępowań zaplanowaliśmy na przełomie III i IV kw. 2017 r." - powiedział dyrektor pionu handlowego P PPL Grzegorz Michorek, cytowany w komunikacie.

PPL oferuje do zagospodarowania kilkanaście lokali przeznaczonych na cele handlowe, których łączna powierzchnia wynosi około 3 000 m2.

"Kładziemy duży nacisk na atrakcyjność oferty handlowej w terminalu. Mamy świadomość, że jest to jeden z elementów konkurencji między portami, a nasza rozwijająca się oferta jest i będzie mocną stroną Lotniska Chopina. Jesteśmy przekonani, że prowadzenie działalności na Lotnisku Chopina daje możliwości rozwoju i ekspozycji własnej marki na bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku CEE, jest też doskonałą okazją do współtworzenia wizerunku największego portu lotniczego w Polsce" - dodał Michorek.

Lotnisko Chopina obsługuje blisko 38% ruchu pasażerskiego w Polsce. 33 linie lotnicze oferują stąd 112 regularnych połączeń do 47 krajów na trzech kontynentach. W 2016 r. port obsłużył 12,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 14,4% r/r. Ruch pasażerski w okresie od stycznia do kwietnia 2017 r. wzrósł o ponad 27% r/r. W roku 2017 planowane jest obsłużenie ponad 14 mln podróżnych.

Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, które zatrudnia ponad 1,5 tys. osób.

 

logistyka, transport, handel detaliczny
ISB
Czytaj także
Polecane galerie