Notowania

Prezes NBP: Stopy prawdopodobnie bez zmian do końca 2019 roku

Nie będzie podwyżki stóp procentowych. Przynajmniej do końca przyszłego roku - ocenia prezes Narodowego Banku Polskiego i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej, Adam Glapiński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Dominski/REPORTER)
Na razie sytuacja jest bardzo stabilna i zakładam, że w 2019 r. też taka będzie - powiedział Glapiński

- Nigdy nie zapowiadałem stabilności do końca 2020 roku - zastrzega szef NBP. - Odważnie wybiegałem w przód i powiedziałem, że z olbrzymim prawdopodobieństwem stabilne stopy mogą być do końca 2019 roku, a gdyby nic się nie zmieniło, to dalej - dodaje.

Stabilna wysokość stóp procentowych to dobra informacja dla spłacających kredyty. Perspektywa braku ich podwyżek wpłynie bowiem na wysokość miesięcznej raty. Wygląda na to, że do końca przyszłego roku pozostaną one bez zmian.

Glapiński zaznaczył jednak, że co do 2020 r. to "nie śmie" rozwijać żadnych przewidywań. Uważa bowiem, że to zbyt odległy okres. - Na razie sytuacja jest bardzo stabilna i zakładam, że w 2019 r. też taka będzie - powiedział Glapińskipodczas konferencji prasowej po posiedzeniu RPP.

Przyszły prezes NBP będzie miał trudniejsze zadanie? Wszystko przez szwajcarską walutę

RPP utrzymała dziś stopy procentowe bez zmian, co oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5%. Podtrzymała też ocenę, że w horyzoncie oddziaływania polityki pieniężnej inflacja utrzyma się w pobliżu celu inflacyjnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nbp, finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-10-2018

TereskaDo wyborów, a potem podniesie się stopy procentowe, podwyżki ropy, energii, wywóz śmieci, next wszystkie artykuły. Taki jest scenariusz na najbliższe … Czytaj całość

03-10-2018

Polska zbankrutuje w 2020/21 roku-podzieli los Argentyny...Tak się skończą rządy tych dyletantów...

03-10-2018

opoA po wyborach wszystko w górę ku uciesze misiewiczów zasiadających w radach nadzorczych spółek skarbu państwa.

Rozwiń komentarze (36)