Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
24.11.2017 10:47

Prezydent podpisał nowelizację Ordynacji podatkowej dotyczącą m.in. KAS

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Ordynacja podatkowa dotyczącą m.in. działalności Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Ustawa wprowadza do ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa dwie kategorie zmian.

Po pierwsze, do otwartego katalogu dowodów w postępowaniu podatkowym dodano dokumenty zgromadzone w toku działalności analitycznej Krajowej Administracji Skarbowej.

Po drugie, ustawa statuuje wyłączenia z zakresu stosowania przepisów o tajemnicy skarbowej w odniesieniu do udostępnienia kontrahentowi podatnika prowadzącego działalność gospodarczą informacji o:

1) niezłożeniu lub złożeniu przez podatnika deklaracji lub innego dokumentu, do których złożenia był obowiązany na podstawie przepisów ustaw podatkowych;

2) nieujęciu lub ujęciu przez podatnika w złożonej deklaracji lub złożonym innym dokumencie zdarzeń, do których ujęcia był obowiązany na podstawie przepisów ustaw podatkowych;

3) zaleganiu lub niezaleganiu przez podatnika w podatkach wynikających z deklaracji lub innego dokumentu składanych na podstawie przepisów ustaw podatkowych" - czytamy w informacji.

W ustawie określono także tryb udostępniania rzeczonych informacji dodając przepis, w myśl którego organ podatkowy, na wniosek kontrahenta podatnika prowadzącego działalność gospodarczą, wydaje stosowne zaświadczenie w tym zakresie. W przypadku gdy wniosek dotyczy deklaracji lub innego dokumentu, których termin złożenia nie upłynął, a podatnik nie złożył takiej deklaracji lub takiego dokumentu, organ podatkowy będzie zobowiązany do odmowy wydania zaświadczenia, podano także w materiale.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz