Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PZ Cormay:Model komercjalizacji Equisse pozwoli znacznie zwiększać skalę biznesu

PZ Cormay:Model komercjalizacji Equisse pozwoli znacznie zwiększać skalę biznesu

Warszawa, 17.07.2017 (ISBnews) - Urządzenie PZ Cormay - analizator biochemiczny Equisse - zostało dopuszczone do wprowadzania na rynki polski i krajów Unii Europejskiej, a jego komercjalizacja będzie przebiegała w trzech etapach. Spółka ocenia, że model sprzedaży Equisse otwiera przed grupą drogę do znacznego wzrostu skali prowadzonego biznesu, poinformował prezes Janusz Płocica.

"Wprowadzenie analizatora Equisse do sprzedaży to nie tylko pozytywne zwieńczenie wieloletniej pracy zespołu PZ Cormay, ale również potencjalnie przełomowy moment w historii Grupy. Wyniki przeprowadzonych testów dowodzą, że Equisse jest nowoczesnym i wysokiej klasy analizatorem, mogącym z sukcesem rywalizować z dostępnymi na rynku urządzeniami konkurencji. Na rynku urządzeń tej klasy, ze względu na wysoką technologiczną barierę wejścia, funkcjonuje dziś zaledwie kilku producentów z całego świata. Rozpoczęcie komercjalizacji Equisse, a tym samym przełamanie technologicznej bariery wejścia na rynek analizatorów tej wielkości, otwiera przed Grupą Cormay drogę do znacznego wzrostu skali prowadzonego biznesu" - powiedział Płocica, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że komercjalizacja analizatora Equisse będzie przebiegać w trzech etapach.

"Pierwszy, rozpoczynający się etap, zakłada instalacje urządzeń u tzw. friendly users - zaprzyjaźnionych laboratoriów, które, pozostając w stałym kontakcie ze spółką, będą wykorzystywać analizatory do bieżącej działalności, równocześnie monitorując ich zachowanie w warunkach roboczych. Następnym etapem będzie sprzedaż urządzeń adresowana do starannie wybranych klientów, posiadających doświadczone zespoły serwisowe, pozycję rynkową, referencje rynkowe (tzw. opinion leaders). W trzecim etapie nastąpi sprzedaż otwarta, prowadzona początkowo na rynkach strategicznych dla spółki, sukcesywnie rozszerzana wraz z pozyskiwaniem nowych rejestracji" - czytamy dalej.

Płocica wskazał, że Equisse jest systemem zamkniętym, pracującym wyłącznie z odczynnikami wyprodukowanymi przez PZ Cormay. Dzięki temu sprzedaż analizatorów będzie dynamicznie zwiększać rynek na odczynniki produkowane przez Grupę Cormay.

"Model komercjalizacji Equisse zakłada maksymalizację liczby urządzeń uplasowanych w laboratoriach na całym świecie w celu znaczącego wzrostu sprzedaży odczynników Cormay, która będzie głównym źródłem wzrostu dochodów Grupy w kolejnych latach" - podkreślił prezes PZ Cormay. 

Pod koniec maja br. PZ Cormay informował, że zakłada, iż komercjalizacja urządzenia Equisse ma rozpocząć się w III kwartale 2017 r. 

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.

ISB
Czytaj także
Polecane galerie