Notowania

finanse
28.09.2015 14:29

PZU chce kupić Bank BPH. Transakcja możliwa przed końcem roku

W tym roku PZU przejął już Alior Bank. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)
Andrzej Klesyk, prezes PZU

PZU liczy, że porozumie się z amerykańską grupą GE i do końca roku przejmie należący do niej Bank BPH - wynika z wypowiedzi prezesa PZU Andrzeja Klesyka.

- Jest możliwe, że w tym roku dogadamy się co do sprzedaży. Mam wrażenie, że decyzja leży po stronie właścicieli ze Stanów - oni muszą podjąć ostateczną decyzję, czy sprzedają bank - Klesyk, odpowiadając na pytanie, czy zakup BPH przez PZU jest możliwy do końca roku.

- Jesteśmy gotowi do rozmowy z każdym. Jest co najmniej dwóch, którzy chcą sprzedać. (...) Mam nadzieję, że obecne niskie wyceny banków nam pomogą - dodał prezes.

Pod koniec sierpnia członek zarządu Przemysław Dąbrowski zapowiadał, że PZU może podpisać do końca tego roku kolejną umowę przejęcia aktywów bankowych. Wcześniej Klesyk mówił, że ubezpieczyciel może kupić 2-4 banki, by "złożyć je razem".

Kurs akcji PZU w ostatnich trzech miesiącach

Na początku sierpnia PZU dostał zgodę Urzędu Ochrony konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie Alior Banku.

PZU poinformowało pod koniec maja, że zawarło przedwstępną umowę nabycia łącznie 18 318 473 akcji Alior Banku, stanowiących około 25,26 procent kapitału zakładowego, za 1,635 mld zł. Cena za jedną nabywaną akcję wyniesie 89,25 zł. PZU zapowiadało, że transakcja ma wyłącznie charakter finansowy, ale ubezpieczyciel chce być konsolidatorem rynku bankowego.

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 67,57 mld zł na koniec 2014 roku.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz