Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Nici z reaktywacji Gadu-Gadu. Brak porozumienia z cypryjskim funduszem

21
Podziel się

Choć Gadu-Gadu szczyt swojej popularności osiągnął w ubiegłym dziesięcioleciu, do dzisiaj jest bardzo rozpoznawalnym komunikatorem przez większość polskich użytkowników Internetu.

bCXFrKDF

Zapowiadali reaktywację i rozwój legendarnego Gadu-Gadu oraz promocję charakterystycznego znaku słoneczka. Skończyło się na niczym. Polska spółka Sare po kilku miesiącach negocjacji odstąpiła od rozmów w sprawie przejęcia komunikatora od cypryjskiego funduszu Xevin Consulting Limited.

- Biorąc pod uwagę ryzyka związane z nabytymi w wyniku tej transakcji aktywami, zdecydowaliśmy się realizować naszą strategię w inny sposób. Aktywa Gadu-Gadu były dla nas interesujące, ale nasze zasoby technologiczne, ludzkie i finansowe pozwolą nam skutecznie rozwijać ofertę również bez ich przejęcia - komentuje sytuację Dariusz Piekarski, prezes zarządu rybnickiej spółki Sare.

Rozmowy między Sare a Xevin Consulting Limited (podmiot zarejestrowany na Cyprze) były prowadzone od czerwca. Wtedy też obie strony podpisały umowę, która dawała Sare wyłączność na negocjacje do końca września.

bCXFrKDH

Transakcja miała dotyczyć przejęcia takich aktywów Gadu-Gadu jak m.in. komunikator internetowy, sprzęt serwerowy, domeny internetowe gg.pl oraz gadu-gadu.pl, prawa własności do znaków towarowych Gadu-Gadu oraz prawa własności do logotypów Gadu-Gadu. Potencjalna wartość transakcji wynosiła 2,4 mln zł.

Nowy komunikator od Apple wygląda po prostu świetnie! Oto iMessage w iOS 10

- Mamy precyzyjnie określone cele i założenia związane z rozwojem GG. Ten komunikator idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju - mówił jeszcze trzy miesiące temu prezes Piekarski.

O "ogromnym potencjale Gadu-Gadu" mówił też dyrektor działu programowania Sare Tomasz Kusy. - Połączenie komunikatora i web analityki z pewnością zaowocuje nową ofertą dla sektora biznesowego - wskazywał.

bCXFrKDN

Przedstawiciele polskiej spółki bez ogródek mówili o reaktywacji i rozwój Gadu-Gadu oraz promocji charakterystycznego znaku słoneczka. Choć nie znamy szczegółów negocjacji, to można się domyślać, że poszło o cenę. Być może cypryjski fundusz chciał ugrać nieco więcej, niż wskazywał początkowo, bo pierwotną cenę eksperci oceniali jako bardzo atrakcyjną.

Choć Gadu-Gadu szczyt swojej popularności osiągnął w ubiegłym dziesięcioleciu, do dzisiaj jest bardzo rozpoznawalnym komunikatorem przez większość polskich użytkowników internetu.

Według danych Gemius/PBI, GG i związane z nim serwisy internetowe mają obecnie wprawdzie prawie pięć razy mniej użytkowników niż w 2012 r., ale i tak z nie-mobilnej wersji komunikatora korzysta około 1,41 mln realnych użytkowników.

Dla Sare GG byłoby ciekawym uzupełnieniem działalności. Firma działa na rynku e-marketingu oferując szereg usług i rozwiązań poprawiających efektywność kampanii marketingowych i bezpośrednio wspierających sprzedaż. Jak sama wskazuje - jej rozwiązania są obecne w 40 krajach świata, a wśród jej klientów są takie firmy jak m.in.: VISA, Fiat, Karcher, Nespresso, Cinema City, Agora, Sage, Netsprint, Lexus, Decathlon, Oriflame i wiele innych.

bCXFrKEi
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
DAA
3 lata temu
GADU GADU SIĘ SKOŃCZYŁ PO TYM JAK NAPCHALI GO REKLAMAMI I NIEPOTRZEBNYMI BZDURAMI.
fsdfsf
3 lata temu
Z GG zrobili słup ogłoszeniowy, na dodatek zawieszało komputer. Chcieli zarabiać kokosy na reklamach ale mieli głupich managerów. Tak konczy firma ktora mysli tylko o "wydojeniu" klienta nie licząc sie z jego opinią.. nawet jakby zaczeli od nowa to i tak nie przekonają do siebie.
piotr
3 lata temu
Szkoda, bo mam ogromny sentyment do tego komunikatora... Dźwięk przychodzącej wiadomości wrósł we mnie wręcz! Fb jest jak dla mnie zbyt natrętny i lludzie jeszcze nim tak żyją...
bCXFrKEj
Robert
3 lata temu
Póki był prosty dało się go używać podobnie jak SKYPE. Później reklam więcej niż programu i do kosza z tym czymś.
Kracho Polska
3 lata temu
Właśnie ten rozwój doprowadził do upadku Gadu-Gadu. 10-15 lat temu klient (wersje 5.0, 6.0) był prosty, funkcjonalny i mało pamięci zżerał. I to był wielki atut tego programu. Ale jak z biegiem czasu klientów porozbudowywano, zrobiono z nich wielofunkcyjne kombajny, łącznie ze słuchaniem muzyki, przy czym poblokowano możliwość używania starszych klientów, to nie dziwne, że Gadu-Gadu upadło.
Najnowsze komentarze (21)
patefoniQ
3 lata temu
Nie rozumiem jednej rzeczy. A nie, przepraszam, rozumiem. Jesteśmy tylko "polaczkami". WP Kontakt upadł, nasza-klasa upadła, teraz Gadu-Gadu. Czy my niczego nie umiemy utrzymać w ryzach? Sam sobie odpowiem. To wina naszej wybitnej umiejętności "jednoczenia" się. Oczywiście, że FB wygrał multinarodowościowością oraz wieloma innymi bajerami, ale NK tez miala szanse. Czy takie WP nie mogło wejść w spółkę z NK i odkupić gg i zrobić podobnej wielkości kombajnu co FB, tylko nadal opartego o model "szkoły"? WP miało wybitny, tak, wybitny komunikator jakim był WP Kontakt. Był to najlepszy komunikator jaki kiedykolwiek było dane mi używać. Taki problem było wzbogacić go o natywną obsługę GG oraz połączyć z NK tak jak FB Messenger? Ale nie, my mamy swój honor "nie będzie mi X dyktował co mam robić, a Y to ja nie pomogę". No i mamy, proszę. Kolejny uśmiercony projekt. Jeździmy niemieckimi autami, korzystamy z chińskich telefonów, oglądamy koreańskie TV, a na koniec amerykańska stacja dyktuje nam z kim i jakie umowy mamy zawierać. Brawo My!
Michał Poznań
3 lata temu
Sprzedam numer gg - 6735848 wraz z grupą znajomych. Numer mam już 15 lat.
Sns
3 lata temu
Jaka reaktywacja, jaki rozwoj ? GG nie maszans w dobie tylu innych komunikatorow
kwakwa
3 lata temu
teraz nie używa się tego typu komunikatorów . Polski kwa-kwa jest najlepszy
BaXx
3 lata temu
Sprzedam złoty numer GG: 6655 Piszczie.
MYŚLAŁEM,ŻE G...
3 lata temu
ZŁODZIEJE - WSZYSTKICH ZNAJOMYCH NAMÓWIĘ Z REZYGNACJI Z GG = DOŚC OKRADANIA POLAKÓW I POLSKĘ.
xyz
3 lata temu
Do tej pory używam, ale ta aplikacja jest przede wszystkim za ciężka i za bardzo zasyfiona reklamami, jak na dzisiejsze realia.
CB
3 lata temu
Hmmmm Jak można reaktywować istniejący (czyli aktywny) komunikator? Można np. "przywrócić lata świetności" czy "przywrócić popularność", ale nie reaktywować...
bCXFrKEb
cc
3 lata temu
To nie ma żadnej wartości...
haker
3 lata temu
Treść Twojego komentarza...Ktoś jeszcze z tego korzysta...
Czarek42
3 lata temu
Komunikator zostaje, ale pod zmienioną nazwą. Teraz będzie to kwaku- kwaku.
rollson
3 lata temu
A TEN KOMUNIKATOR internetowy Gadu-Gadu czyli GG to prosty programik tyle ze najnormalniej w swiecie TROJAN- napewno wiem ze tzw. trojan bo w szkole o tym mialem ze takie cos. czyli inny urzytkownik ma dostep do twojego PC-ta i wiedzał z kim i o czym rozmawiasz , co jeszcze to wiadomo tym co podkladaja wam takie programy
drako
3 lata temu
co za bzdury piszecie gg nie upadło, nadal jest aktualizowane i nadal ma tysiące użytkowników wbrew temu co pisze Polak i inni komentujący, natomiast mnie dziwi,że gg nie jest już Polskie bo nawet na zagranicznych marketach pisze,że aplikacja dostępna tylko w pl a tu wychodzi na to ,że właścicielem jest cypryjski fundusz
Robert
3 lata temu
Póki był prosty dało się go używać podobnie jak SKYPE. Później reklam więcej niż programu i do kosza z tym czymś.