Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Robyg sprzedaje NCRE 49% udziałów w Robyg Praga Investment II

0
Podziel się
Robyg sprzedaje NCRE 49% udziałów w Robyg Praga Investment II
bEhSXYUR

Robyg, ze swoją spółką zależną Robyg Praga Investment II, podpisał z cypryjskim funduszem NCRE II Investments Limited (NCRE) umowę o wspólnym przedsięwzięciu (joint venture) ("Umowa JV") dotyczącą spółki Robyg Praga Investment II, realizującej projekt deweloperski w dzielnicy Wilanów w Warszawie, podał Robyg. Jednocześnie, Robyg i NCRE podpisały warunkową umowę sprzedaży na rzecz NCRE 49% udziałów w Robyg Praga Investment II.

,,Zgodnie z umową JV, strony zobowiązały się do współpracy w zakresie dalszej realizacji powyższego projektu na zasadach w niej określonych" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie, spółka i NCRE podpisały warunkową umowę sprzedaży przez spółkę na rzecz NCRE 49% udziałów w Robyg Praga Investment II według ich wartości nominalnej w celu realizacji wspólnego projektu deweloperskiego, podano również.

bEhSXYUT

,,Umowa JV została zawarta pod warunkiem zawieszającym uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na koncentrację poprzez utworzenie wspólnego przedsięwzięcia. Po uzyskaniu powyższej zgody projekt deweloperski będzie prowadzony jako wspólne przedsięwzięcie NCRE i spółki w proporcjach, odpowiednio, 49/51" - czytamy dalej.

W opinii zarządu transakcja ta przyczyni się do dywersyfikacji ryzyka związanego z prowadzeniem projektu oraz umożliwi szybszy zwrot kapitału zainwestowanego przez spółkę w ten projekt, podsumowano w informacji.

Wcześniej Robyg i cypryjska NCRE II Investments Limited złożyły wnioski do UOKiK o zgodę na utworzenie wspólnych przedsiębiorców pod nazwą GW Development sp. z o.o. i Robyg I sp. z o.o.

We wrześniu br. Robyg podpisał z NCRE II Investments Limited list intencyjny dotyczący dwóch projektów deweloperskich, które grupa Robyg zamierza wybudować w Warszawie, w dzielnicach Bemowo oraz Ursus. Oba projekty będą prowadzone przez spółkę oraz NCRE jako wspólne projekty typu joint venture.

bEhSXYUZ

NCRE II jest podmiotem prywatnym. Grupa kapitałowa, do której należy NCRE II, nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej. Jej jedyną aktywnością jest inwestowanie w polski rynek nieruchomości (przy czym ogranicza się to do projektów realizowanych wspólnie z grupą kapitałową Robyg).

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. W 2014 r. spółka miała 409,32 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bEhSXYVu
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)