Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Solaris nawiązał współpracę z indyjskim partnerem ws. produkcji autobusów

0
Podziel się
Solaris nawiązał współpracę z indyjskim partnerem ws. produkcji autobusów
bErGiFed

Solaris Bus & Coach oraz Grupa JBM z Indii założyły spółkę joint venture, której celem strategicznym jest rozwój, sprzedaż, a także obsługa serwisowa pojazdów wyposażonych w alternatywne rodzaje napędu - autobusów elektrycznych oraz hybrydowych - na rynku indyjskim, podał Solaris.

"Rolą firmy Solaris będzie rozwój, integrowanie i dostarczanie komponentów napędów do spółki JBM. Niebagatelne znaczenie będzie miało również know-how producenta w obszarze budowy ekologicznych pojazdów. Pierwszy autobus bazujący na tej współpracy zostanie zaprezentowany w okresie od 12 do 18 miesięcy od utworzenia spółki. Pojazdy będą produkowane w zakładach JBM, częściowo w oparciu o konstrukcję Solarisa" - czytamy w komunikacie.

Spółka joint venture będzie korzystać z silnej pozycji polskiego producenta, którą Solaris wypracował jako wiodący dostawca rozwiązań w publicznym transporcie zbiorowym, jak również z szerokiego doświadczenia JBM w zakresie konstrukcji komponentów i tworzenia rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. Połączone siły pozwolą spełnić wymagania rynku indyjskiego, podkreślono.

bErGiFef

"Nawiązaliśmy współpracę z firmą Solaris w idealnym momencie. Pojazdy wyposażone w nowoczesne i ekologiczne technologie pozwolą skierować transport publiczny w Indiach na drogę szybszego rozwoju. Jestem przekonany, że wiedza JBM w zakresie budowy i produkcji komponentów dla branży motoryzacyjnej w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną Solarisa w tworzeniu rozwiązań dla przyjaznej środowisku komunikacji miejskiej zaowocuje wypracowaniem produktów, które będą nie tylko ekologiczne, ale także wygodne, bezpieczne i przystępne cenowo" - powiedział dyrektor zarządzający JBM Group Nishant Arya, cytowany w komunikacie.

"Założenie spółki to bardzo ważny krok dla naszej firmy, dzięki któremu sprawdzone rozwiązania w autobusach elektrycznych i hybrydowych będą mogły zostać wprowadzone na rynek indyjski. JBM Group i Solaris poprzez zaawansowane technologicznie, ekologiczne i atrakcyjne cenowo pojazdy mają szansę zrewolucjonizować transport publiczny w Indiach", dodał prezes Solarisa Andreas Strecker.

JBM Auto Ltd. jest jedną z głównych spółek należących do grupy JBM Group o wartości szacowanej na 1,35 mld USD. Firma jest czołowym producentem autobusów oraz komponentów samochodowych i autobusowych w Indiach. Produkty firmy JBM Auto Ltd. są powszechnie wykorzystywane w motocyklach, samochodach osobowych, traktorach, ciężarówkach I w wielu innych pojazdach.

Solaris Bus & Coach jest polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła ponad 14 000 pojazdów, które jeżdżą po drogach 30 krajów w ponad 600 miastach.

bErGiFeG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)