Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strategia Ciechu: Pow. 4 mld zł przychodów, pow. 0,9 mld zł znorm. EBITDA w 2021

1
Podziel się

Strategia Ciechu na lata 2019-2021 zakłada m.in. wygenerowanie powyżej 4 mld zł przychodów i powyżej 900 mln znormalizowanej EBITDA w 2021 r. oraz powyżej 22% znormalizowanej rentowności EBITDA w tym okresie, podała spółka.

Strategia Ciechu: Pow. 4 mld zł przychodów, pow. 0,9 mld zł znorm. EBITDA w 2021
bEqXTSvF

Rada nadzorcza spółki zatwierdziła 5 grudnia przyjętą przez zarząd "Strategię Grupy Ciech na 2019-2021".

Strategia przewiduje rozwój Grupy Ciech w kierunku budowy bardziej efektywnego i zdywersyfikowanego holdingu chemicznego, generującego pozytywną wartość dla akcjonariuszy, podano w komunikacie.

"Cel ten będzie realizowany przez zwiększanie przewag konkurencyjnych w kluczowym biznesie sodowym, dalsze inwestowanie w rozwój biznesów specjalistycznych oraz budowanie wartości przez zmiany w portfolio aktywów, bazując na trzech filarach: zorientowaniu na klientów, innowacyjności i zwiększeniu efektywności" - czytamy w komunikacie.

bEqXTSvH

Strategia zakłada również budowanie środowiska pracy, w którym najlepsi pracownicy mogą się rozwijać i tworzyć kulturę efektywności, a także wzmacnianie pozycji wiarygodnego partnera społeczności lokalnych, wykazującego się odpowiedzialnością za środowisko naturalne, podkreślono również.

"Strategiczne cele finansowe Grupy Ciech:

  1. przychody ze sprzedaży w 2021: powyżej 4 mld zł
  1. EBITDA znormalizowana w 2021: powyżej 900 mln zł
bEqXTSvN
  1. rentowność EBITDA znormalizowanej w 2021: powyżej 22%" - napisano także.

Przedstawione dane nie mogą być rozumiane jako prognoza przyszłych wyników spółki lub grupy kapitałowej, podkreślono dalej.

W okresie IV kw. 2017 r. - III kw. 2018 r. Grupa Ciech odnotowała łącznie 3 664 mln zł przychodów, 723 mln zł znormalizowanej EBITDA i 19,7% znormalizowanej marży EBITDA, podano w prezentacji poświęconej strategii.

Wśród "ambicji Grupy Ciech na 2021" wymieniono m.in. dywersyfikację produktową - co najmniej 35% EBITDA ma pochodzić z biznesów innych niż sodowy (w okresie IV kw. 2017 - III kw. 2018 segment ten przyniósł 620 mln zł znormalizowanej EBITDA).

bEqXTSvO

"W perspektywie do 2024, Grupa Ciech ma stać się nowoczesną, zdywersyfikowaną europejską grupą chemiczną" - czytamy dalej w prezentacji.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

bEqXTSwi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Ryszard
3 lata temu
Może wreszcie spółka ustaliła by jakąś politykę dywidendową. Jak narazie to akcjonariusze nie mogą się tego doczekać.