Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tri-Wall Europe Holding ma zgodę UOKiK na przejęcie TPMS Polska

0
Podziel się:
Tri-Wall Europe Holding ma zgodę UOKiK na przejęcie TPMS Polska

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie kontroli nad TPMS Polska przez Tri-Wall Europe Holding, podał Urząd.

"Zielone światło otrzymała spółka Tri-Wall Europe Holding - działająca w Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Europie. W wyniku planowanej koncentracji, będzie mogła przejęć kontrolę nad działającą w Europie spółką TPMS Polska. Przedsiębiorcy produkują artykuły tekturowe, takie jak: opakowania, rury czy akcesoria biurowe" - czytamy w komunikacie.

Wniosek o zgodę na koncentrację wpłynął do UOKiK 21 listopada 2016 r. Przejęcie kontroli ma nastąpić poprzez nabycie przez Tri-Wall Europe Holding Limited 58% kapitału zakładowego TPMS Polska.

Tri-Wall Europe Holding Limited należy do grupy kapitałowej, na czele której stoi japońska spółka Rengo Co., Ltd. Grupa Rengo prowadzi działalność głównie w Japonii, Chinach i Azji Południowo-Wschodniej i działa przede wszystkim na rynku produkcji tektury, produkcji opakowań z tektury, opakowań kartonowych, opakowań elastycznych i opakowań o zwiększonej wytrzymałości, podano również.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej, na której czele stoi TPMS Polska, jest produkcja opakowań z tektury, a także - w niewielkim zakresie - opakowań z tworzyw sztucznych i prowadzi działalność przede wszystkim na terytorium Polski.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)