Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

TriGranit sprzedał Bonarka City Center w Krakowie firmie Rockcastle

0
Podziel się:
TriGranit sprzedał Bonarka City Center w Krakowie firmie Rockcastle

TriGranit zamknął sprzedaży centrum handlowego Bonarka City Center (BCC) w Krakowie firmie Rockcastle i będzie kontynuował zarządzanie nieruchomością przez najbliższe dwa lata. W najbliższym czasie planowana jest budowa trzech biurowców w kompleksie "Bonarka for Business" (B4B), podał TriGranit.

"Bonarka to wspaniała inwestycja pod wieloma względami. Centrum handlowe zostało zbudowane w samym środku kryzysu i to na bardzo konkurencyjnym rynku. Udało nam się przekształcić teren poprzemysłowy w nową, atrakcyjną przestrzeń miejską. Po siedmiu latach wprowadzania innowacji oraz aktywnego zarządzania nieruchomością i aktywami Bonarka stała się jednym z najlepszych centrów handlowych w regionie. Może się pochwalić stałą frekwencją, luksusowymi markami oraz potencjałem wzrostu" - powiedział prezes TriGranit Árpád Török, cytowany w komunikacie.

TriGranit, który należy do TPG Real Estate i jest deweloperem centrum handlowego, będzie kontynuował zarządzanie nieruchomością przez najbliższe dwa lata. Planuje kolejne inwestycje w Krakowie - tj. budowę trzech biurowców w popularnym kompleksie "Bonarka for Business" (B4B).

"Biurowiec F, szósty budynek w krakowskim kompleksie biurowym, został oddany do użytku we wrześniu tego roku. Ośmiopiętrowy budynek obejmuje 10 000 m2 powierzchni najmu brutto, z czego połowa została wynajęta jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem. W budynku F będą się mieścić biura międzynarodowych firm z branży IT: GlobalLogic i Luxoft. Budynek G będzie gotowy na początku 2017 r. Wynajętych jest już 100% pomieszczeń" - czytamy także.

TriGranit wskazał, że w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na przestrzeń biurową w aktywnym sektorze BPO firma planuje w najbliższej przyszłości budowę kolejnych trzech biurowców. Po ukończeniu inwestycja B4B będzie obejmować 10 budynków o łącznej powierzchni najmu brutto 95 tys. m2.

TriGranit jest jedną z największych w pełni zintegrowanych, prywatnych platform nieruchomościowych w Europie Środkowej, oferującą głównie wysokiej jakości obiekty handlowe i budynki biurowe klasy A w strategicznych punktach miast. Obsługuje pełen zakres działań na rynku nieruchomości, m.in. wykup, projektowanie, budowę obiektów i aktywów, a także zarządzanie nimi. W swojej dwudziestoletniej historii firma TriGranit zrealizowała blisko 50 znaczących inwestycji, dostarczając 1 mln metrów kwadratowych łącznej powierzchni najmu w siedmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

TriGranit kupił i zrekultywował 19 ha nieużytków w krakowskiej dzielnicy Podgórze, a następnie zbudował tam centrum handlowe o całkowitej powierzchni 92 300 metrów kwadratowych, które zostało otwarte w 2009 r.

Rockcastle jest firmą notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu i na Mauritiusie. Celem firmy jest inwestowanie w nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej oraz notowane papiery wartościowe podmiotów rynku nieruchomości na całym świecie. Jej warszawski oddział jest odpowiedzialny za działalność bezpośrednio związaną z nieruchomościami, w tym zarządzanie aktywami, rozwój i transakcje.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)