Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
18.04.2017 10:20

Vivid Games rozpoczyna zapisy na obligacje o wartości do 10,5 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Zapisy na trzyletnie obligacje serii A Vivid Games rozpoczęły się dziś i potrwają do 28 kwietnia, podała spółka. Z emisji papierów dłużnych spółka zamierza pozyskać do 10,5 mln zł na produkcje, marketing, pozyskanie licencji i kapitał obrotowy.

"Obligacje Vivid Games zostaną wyemitowane w trybie emisji publicznej o łącznej wartości nieprzekraczającej równowartości 2,5 mln euro. Bydgoska spółka oferuje inwestorom do 10 500 obligacji serii A o wartości nominalnej 1 000 zł każda. Minimalny zapis to jedna obligacja. Cena emisyjna jest zmienna, uzależniona od dnia składania zapisów. W dniach 18-21 kwietnia wynosi 997 złotych za walor, natomiast w dniach 22-28 kwietnia wynosi 999 zł za jedną obligację. Oprocentowanie obligacji to WIBOR3M + marża 6%. Termin wykupu papierów ustalono na 5 maja 2020 r." - czytamy w komunikacie.

Planowane zabezpieczenie obligacji to: zastaw rejestrowy na prawach autorskich do gry "Outer Pioneer", oświadczenie o poddaniu się egzekucji oraz weksel własny emitenta z deklaracją wekslową. Przydział obligacji nastąpi 5 maja 2017 r., podano również.

Niezwłocznie po przydziale obligacji spółka podejmie działania mające na celu wprowadzenie ich do obrotu na rynku Catalyst. Oferującym jest NWAI Dom Maklerski, a na potrzeby szerokiej dystrybucji oferowanych obligacji utworzone zostało konsorcjum domów maklerskich (Millenium Dom Maklerski, Biuro Maklerskie Alior Banku).

W minionym roku przy przychodach na poziomie 22,7 mln zł (wzrost o ponad 31% r/r), grupa Vivid Games wypracowała niespełna 3 mln zł zysku netto. Zysk operacyjny wyniósł 3,41 mln zł. W samym IV kwartale ubiegłego roku, grupa osiągnęła 3,81 mln zł przychodów i 1,84 mln zł zysku netto wobec straty w analogicznym okresie roku poprzedniego. Spółka nie publikowała prognoz na 2017 r.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz