Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Volvo Trucks celuje w 18% udziału w rynku samochodów pow. 16 t. DCM

0
Podziel się:

Volvo Trucks celuje w 18% udziału w rynku nowych pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 16 ton, poinformowała dyrektor zarządzająca Małgorzata Kulis. W 2017 roku Volvo Trucks w tym segmencie sprzedało 4 356 pojazdów, co daje 17,21% udział. Marka Renault Trucks planuje osiągnięcie 8% udziału w polskim rynku.

Volvo Trucks celuje w 18% udziału w rynku samochodów pow. 16 t. DCM

"Zweryfikowaliśmy swoje ambicje. Spodziewamy się, że w roku 2018 sprzedaż pojazdów o DMC powyżej 16 ton utrzyma się na ubiegłorocznym poziomie, czyli około 25 tysięcy sztuk. Dalej będzie się również zwiększała sprzedaż podwozi w stosunku do ciągników siodłowych. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że coraz większą liczbę pojazdów kupuje się do obsługi rynku krajowego, co stanowi efekt dynamicznego wzrostu gospodarczego. Kiedyś firmy obsługujące krajowy rynek przewozów kupowały samochody używane, teraz coraz częściej decydują się na zakup pojazdów nowych" - powiedział dyrektor sprzedaży Paweł Węcłowski podczas konferencji prasowej.

Volvo w ramach budowy sprzedaży na rynku krajowym zapowiedziało przygotowanie oferty w złotych polskich. Zapowiedziano również wprowadzenie w tym roku do sprzedaży samochodów napędzanych LNG.

"Produkcja tych aut ruszy we wrześniu. Będą one na jednym tankowaniu mogły pokonać 1 000 km przy 30% mniejszej emisji CO2" - dodał Węcłowski.

W 2018 roku wejdą do sprzedaży pierwsze pojazdy FM LNG i FH LNG. Są one napędzane skroplonym gazem ziemnym, a w przyszłości producent umożliwi również tankowanie biogazem. Klienci będą mogli kupić zarówno klasyczne ciągniki siodłowe, jak i same podwozia, dostępne w wersji z dwiema lub trzema osiami zapowiedziała firma.

"Modele FH LNG oraz FM LNG, wyposażone w 13-litrowe silniki, osiągają moc od 420 do 460 KM i moment obrotowy od 2100 do 2300 Nm. To rewolucja na rynku, bowiem do tej pory żaden producent nie zaprezentował równie mocnej jednostki z napędem gazowym" - czytamy w materiałach prasowych.

Dobre wyniki branży w roku 2017 to przede wszystkim efekt dobrej koniunktury w gospodarce, a w drugim półroczu dodatkowo firmy budowlane dokonywały większych zakupów, rozpoczynając realizację inwestycji finansowanych z funduszy unijnych, dodano.

"W 2018 roku Volvo Trucks nadal będzie prowadzić działania na rzecz polskiej branży transportowej, zmagającej się z problemem braku odpowiednio wyszkolonych kierowców samochodów ciężarowych. Dlatego planowana jest trzecia edycja programu 'profesjonalni kierowcy'. Volvo Trucks w Polsce jest inicjatorem tej akcji, której celem jest podnoszenie kwalifikacji przyszłych zawodowych pracowników transportu" - czytamy dalej.

Renault Trucks w 2017 r. osiągnął 9,2-proc, przyrost sprzedanych pojazdów - największy na rynku pojazdów o DMC pow. 16 t. Wszystkie działania w 2017 roku przełożyły się na dostarczenie na rynek 1741 sztuk o DMC powyżej 16 ton, co przekłada się na wzrost liczby sprzedanych pojazdów o 9,2% r/r, podano także.

"W roku 2018 Renault Trucks chce uzyskać udziały w rynku około 8%. Chcemy utrzymać i kontynuować dotychczasową strategię, pracując nadal nad poprawą wizerunku marki Renault Trucks. 'Tajną bronią' marki stanowią samochody gamy T z silnikiem 13-litrowym, 440 KM i kabiną Sleeper Cab. Testy pojazdów udowodniły, że przy zachowaniu wysokiego komfortu jazdy oraz niskiego spalania, świetnie sprawdzają się w sytuacji permanentnego braku kierowców. Nawet ten z mniejszym doświadczeniem, 'przywiezie' świetny wynik spalania dzięki elastycznemu silnikowi 13-litrowemu i skrzyni Optidriver" - powiedziała dyrektor sprzedaży marki Ewa Jezierska.

Dla rynku polskiego Renault Trucks przewidział także wzmożoną aktywność dla segmentu podwozi. Chce rozwijać swoją ofertę pojazdów gazowych. Kolejny segment, który Renault Trucks zamierza zaktywizować, to pojazdy dystrybucyjne. Szczególną uwagę producent zwraca na samochody 16-tonowe gamy D, licząc szczególnie na transport chłodniczy. Trzecia aktywność to pojazdy z segmentu budowlanego. Tutaj mowa o ciężkich pojazdach budowlanych 4-osiowych gamy K. Renault Trucks ma oczywiście pojazdy 8x4, ale do świadomości klientów jeszcze nie przebito się z ofertą 8x6, podano także.

"W 2019 roku Renault Trucks rozpoczyna sprzedaż pojazdów elektrycznych. Dużą nowością będą także pojazdy X-Road, niespotykana do tej pory oferta 'nowych' samochodów używanych. Wyselekcjonowane pojazdy Gamy T, które pierwsze życie mają już za sobą, trafiają do fabryki Renault Trucks i są poddawane modyfikacji. Obejmuje ona zmianę opon, przełożenia tylnego mostu, zawieszenia, siodła, oprogramowania skrzyni biegów, a także zmiany estetyczne w wyglądzie kabiny" - czytamy również w materiałach.

Koncern Volvo Trucks oferuje pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Serwis zapewnia 2 200 dealerów i stacji obsługi w ponad 125 krajach. Samochody ciężarowe są produkowane w 15 krajach. W 2015 r. dostarczono ponad 113 000 tych pojazdów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)