Notowania

giełda
04.10.2016 06:05

Lekkie spadki na Wall Street. Akcje Tesli mocno w górę

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi spadkami głównych indeksów. W centrum uwagi znalazły się dane z amerykańskiego sektora przemysłowego. Cały czas niepokoi niewyjaśniona sprawa Deutsche Banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wolfram Burner/Flickr (CC BY-NC 2.0))

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi spadkami głównych indeksów. W centrum uwagi znalazły się dane z amerykańskiego sektora przemysłowego. Cały czas niepokoi niewyjaśniona sprawa Deutsche Banku.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial spadł o 0,30 proc. do 18 253,85 pkt. S&P 500 zniżkował o 0,33 proc. do 2161,20 pkt. Nasdaq Comp. spadł o 0,21 proc. do 5300,87 pkt.

Notowane w USA akcje Deutsche Banku spadły o 0,9 proc., co jak wskazują analitycy jest efektem obaw o wydłużenia się czasu osiągania porozumienia w sprawie spłaty pozwu dla Amerykanów, którzy przed kryzysem finansowym dali się namówić na kupno polecanych jako bezpieczne obligacji zabezpieczanych hipoteką.

Rosły natomiast akcje Tesla Motors o 4,7 proc. po tym jak producent elektrycznych aut ogłosił, że w trzecim kwartale sprzedał 24,5 tysiąca samochodów, czyli 70 proc. więcej niż rok temu.

Notowania na Wall Street

Uwaga rynków w USA zwrócona była na dane z amerykańskiego sektora przemysłowego. In plus zaskoczył końcowy odczyt wskaźnika aktywności w amerykańskim przemyśle ISM. Lekko w górę skorygowano końcowy odczyt PMI, lecz nadal znajduje się on na trzymiesięcznym minimum.

Na minus zaskoczyły dane o wydatkach budowlanych w USA za sierpień, które spadły miesiąc do miesiąca o 0,7 proc., po spadku o 0,3 proc. w lipcu, wobec +0,3 proc. oczekiwań.

W tym tygodniu dla rynków najistotniejsze będą czwartkowe dane z amerykańskiego rynku pracy o liczbie utworzonych nowych etatów w sektorach pozarolniczych we wrześniu. Nadchodzący tydzień, podobnie jak poprzedni, obfitować będzie również w wypowiedzi członków Fed.

Zbliża się sezon prezentacji wyników za trzeci kwartał. Według ankiet Agencji Reutera analitycy przewidują spadek średniego zysku netto 0,5 proc. w spółkach z indeksu S&P500.

Tagi: giełda, usa, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-10-2016

gabi0107Egoiści, wypięli się na Europę. Teraz powinni odczuć to jak najbardziej dokuczliwie. Niech leniwi Angole ratują sami swoją gospodarkę. Zobaczymy jak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)