Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Pałka
|

Paged z nową ceną na wezwaniu. Inwestor daje więcej

0
Podziel się:

Inwestor podniósł cenę w wezwaniu do sprzedaż akcji spółki Paged.

Nowa cena w wezwaniu na akcje Pagedu to 59 zł.
Nowa cena w wezwaniu na akcje Pagedu to 59 zł. (Andrzej Cynka/ East News)

Inwestor Mespila BIS walczy o zainteresowanie swoją ofertą posiadaczy akcji spółki Paged. Właśnie podniósł cenę, którą zaproponował w wezwaniu do sprzedaży.

Nowa cena w wezwaniu do 59 zł za sztukę. Do tej pory oferowana cena wynosiła 57,63 zł. Wzywający zaznacza, że zwiększona cena akcji w wezwaniu będzie zapłacona za wszystkie akcje objęte zapisami, w tym za papiery zgłoszone do sprzedaży przed podwyżką ceny.

"Zaproponowana cena w wysokości 59 zł za akcję jest jednakowa dla wszystkich akcjonariuszy. Podwyższona cena za akcje w wezwaniu zostanie zapłacona wszystkim akcjonariuszom, którzy złożą zapisy na sprzedaż akcji w odpowiedzi na wezwanie, również tym, których zapisy zostały złożone przed podwyższeniem ceny"- czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Zobacz także: Inwestorzy na wahadle. Na razie nie wystraszyli się PiS

Na początku lipca Mespila Investments Limited (podmiotem nabywającym akcje jest spółka Mespila BIS) ogłosiła wezwanie na wszystkie akcje spółki Paged niebędące w posiadaniu wzywającego oraz podmiotów od niego zależnych, tj. na 5 438 391 akcji stanowiących 35,1 proc. akcji.

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, handlowym, nieruchomości i pozostałym. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody Pagedu sięgnęły 786,76 mln zł w 2016 r.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)