Notowania

Przejdź na
wse
16.02.2016 09:25

Work Service wejdzie na giełdę w Londynie w tym tygodniu

Work Service podkreśla, że po dopuszczeniu do obrotu, akcje będą nadal notowane na GPW w Warszawie jako ich rynku głównym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Maciej Witucki, prezes Work Service

Work Service zamierza ubiegać się o dopuszczenie wszystkich wyemitowanych akcji zwykłych na okaziciela do obrotu giełdowego na głównym rynku Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Planowany debiut - w ramach dual listingu - ma się odbyć w czwartek, 18 lutego. Oznacza to, że papiery polskiej spółki będą jednocześnie notowane na warszawskim i londyńskim rynku kapitałowym.

"Spółka spodziewa się, że dopuszczenie akcji do obrotu i pierwsze notowanie na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych nastąpią o godz. 8:00 dnia 18 lutego 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

Work Service podkreśla, że po dopuszczeniu do obrotu, akcje będą nadal notowane na GPW w Warszawie jako ich rynku głównym. Spółka nie emituje jakichkolwiek nowych akcji ani innych papierów wartościowych w związku z dopuszczeniem do obrotu.

- Zakończenie procesu dual listingu jest dla nas kolejnym krokiem do budowania pozycji Work Service na rynkach międzynarodowych. Dzięki tej operacji zwiększymy naszą rozpoznawalność i uzyskamy dostęp do rozległej grupy inwestorów w skali globalnej. Jesteśmy przekonani, iż obecność na londyńskiej giełdzie pomoże nam wzmacniać pozycję regionalnego lidera w branży i docelowo wejść do pierwszej piątki firm świadczących usługi HR w Europie - powiedział prezes Maciej Witucki.

Spółka informuje, że akcje, będące polskimi papierami wartościowymi, nie mogą być przedmiotem rozliczeń poprzez CREST (system elektronicznego rozrachunku obrotu papierami wartościowymi oraz posiadania zdematerializowanych papierów wartościowych w Wielkiej Brytanii). "W związku z powyższym, w celu umożliwienia rozliczeń w ramach CREST, spółka zawarła porozumienia w zakresie depozytu z Capita IRG Trustees Limited, które umożliwiają inwestorom posiadanie akcji w formie zdematerializowanych udziałów depozytowych" - czytamy także.

O planach przeprowadzenia dual listingu akcji informował ISBnews prezes rady nadzorczej Tomasz Misiak we wrześniu ubiegłego roku. Podtrzymał wtedy, że w planach jest tylko notowanie spółki na głównym rynku londyńskim, bez emisji nowych akcji.

Work Service SA jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments.

Tagi: wse, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz